گیت کنترل تردد و کاربردهایی که همراه دارد

در این مقاله خواهید آموخت

گیت های کنترل تردد و کاربردهایی که همراه دارند

از گیت کنترل تردد می توان به عنوان یکی از مهم ترین ملزومات سامانه های کنترل تردد نام برد که توانسته ویژگی های مختلفی را به خود اختصاص دهد و از این طریق کارهای نظارتی را به راحتی انجام دهد.گیت کنترل تردد، گذرگاهی است که مسولیت نگهبانی، حراست, نظم و امنیت در سازمان را بدون دخالت نیروی انسانی، بر عهده دارد. منظور از گذرگاه، محل ورود و خروج افراد از یک مکان مشخص است.

شرکت مهندسی طلوع پردیس، نماینده انحصاری برند تانسا (Tansa) در ایران، گیت های کنترل تردد افراد را در انواع گیت شیشه ای، گیت کنترل اهرمی یا میله ای، گیت تمام قد، گیت باشگاهی و… ارائه میدهد. برای تولید گیت های کنترل تردد باید از بهترین نیروها، تجهیزات وهمچنین مواد اولیه بهره برد تا در حین انجام کار با مشکلی روبه رو نشوند و بتوانند عمر مفیدی را داشته باشند. از این رو قصد داریم تا در ادامه این مطلب به بررسی جامع یک گیت خوب و همچنین کاربرد اصلی آن بپردازیم. پس به منظور جمع آوری اطلاعات جامع تر کافیست این مقاله را تا انتها دنبال نمایید.

 

گیت کنترل تردد

کاربرد اصلی گیت کنترل تردد چیست؟

به طور کلی اصلی ترین دلیلی که باعث شده است استفاده از گیت کنترل تردد رایج شود، قابلیت آن ها در برقراری نظم بدون دخالت و حضور نیروی انسانی در مکان هایی مانند ادارات، سازمان ها، فرودگاه ها، ورزشگاه ها و …می باشد. برای ساخت گیت کنترل تردد از تجهیزات مکانیکی و الکترونیکی زیادی بهره گرفته می شود که هر کدام از آن ها می توانند با ویژگی های خاص خودشان، تاثیر خاصی را بر روی عملکرد نهایی دستگاه بگذارند.

 

گیت تردد شیشه ای

 

یک گیت کنترل تردد خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

زمانی که قرار است یک گیت ساخته شود، لازم است که بررسی های اولیه توسط متخصصان این حوزه صورت پذیرد تا از عدم وجود مشکل در فرایند ساخت، آزمایش و بهره وری سیستم اطمینان حاصل شود. از این رو یک گیت کنترل تردد خوب باید از ویژگی های مختلفی بهره مند باشد که از جمله آن ها می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:

 1. یک گیت خوب می تواند ساخته شده از صفحات استیل با ضخامت های مختلف باشد.
 2. برای برش استیل می توان از دستگاه های مختلفی استفاده کرد که از جمله آن ها می توان دستگاه لیزر را نام برد که نوع تمام اتوماتیک آن گزینه بهتری است.
 3. از جوشکاری آرگون در آن باید استفاده شود.
 4. از رنگ آمیزی نقطه ای نباید غافل شد.
 5. تمامی تنظیمات باید بر روی آن اعمال شوند.
 6. همچنین در صورت نهایی شدن ساخت گیت کنترل تردد، باید تست و کنترل کیفیت با دقت بالایی انجام شود.
 7. گیت های کنترل تردد باید از رابط الکتریکی استاندارد و انعطاف پذیری برخوردار باشند تا بتوانند با سیستم های مختلف از جمله سیستم حضور و غیاب، کنترل دسترسی، اعلان حریق و …کاملا یکپارچه باشند.
 8. همچنین برخی از گیت ها از سیستمی همچون Self-examine بهره مند هستند. این سیستم می تواند در زمان بروز مشکلات منفی فعال شود و انجام کارهای تعمیرات و یا نگهداری را آسان تر کند.

اگر در مراحل ساخت و تولید هر 8 گزینه ذکرشده طی گردند، در آن صورت می توان به یک گیت کنترل تردد بسیار باکیفیت دست پیدا کرد.

 

گیت تردد اهرمی

برقراری نظم با استفاده از گیت کنترل تردد

در ابتدای متن هم به این موضوع اشاره کردیم که برقراری نظم از اصلی ترین وظایف گیت کنترل تردد است. چرا که در صورت برقراری نظم، تامین امنیت و مدیریت بر مجموعه و افراد نیز کار راحت تری خواهد بود. از این رو برای اینکه بتوانند درجه نسبی از امنیت را به وجود آورند، گیت کنترل تردد را در مکان های مختلف نصب می کنند. مکان های زیر تنها نمونه کوچکی از این گزینه ها به شمار می روند:

 1. ایستگاه های قطار، اتوبوس و مترو
 2. شرکت ها و کارخانجات
 3. مجموعه های ورزشی
 4. فرودگاه ها
 5. مکان های مدیریت پرسنل
 6. مکان های مدیریت مهمان
 7. ادارات دولتی، خصوصی و بانک ها

سخن آخر

گیت کنترل تردد در مدل های متفاوتی ارائه شده است که هر کردام مشخصات و امکانات منحصر به فرد خود را از نظر کارایی، شکل ظاهری، قیمت، قابلیت های ارتباطی، ابعاد و اندازه، مکان نصب و….دارا هستند، لذا با توجه به اصلی ترین کاربرد گیت های کنترل تردد در ایجاد نظم و امنیت، لزوم استفاده از گیت کنترل تردد در مکانهای پر رفت و آمد و شلوغ و مکان های دارای درجه امنیتی بالا به شدت احساس میشود.

گیت کنترل تردد شیشه ای مدلLTOP501

گیت کنترل تردد شیشه ای مدلLTOP111

گیت کنترل تردد میله ای مدل LTT303 AS

در حال ارسال
نظرات کاربر
5 (1 رای)
به بالا بروید