گیت کنترل تردد باشگاهی و کاربرد آن

در این مقاله خواهید آموخت

گیت GATE کنترل تردد به تجهیزاتی گفته می‌شود که در ورودی یک سازمان، باشگاه ورزشی و … قرار می‌گیرند. این تجهیزات وظیفه دارند نظم و امنیت را در مجموعه کاری و سازمان شما برقرار سازند و از این طریق، از یک سازمان، حراست و نگهبانی کنند‌.

گیت‌های کنترل تردد، در انواع مختلفی طراحی و تولید می‌شوند. از جمله انواع این تجهیزات می‌توان به گیت‌ باشگاهی، تمام‌ قد، نفر رو، شیشه ای و … اشاره کرد. در ادامه به بررسی گیت کنترل تردد باشگاهی، مزایا و علت نیاز به آن در مجموعه های ورزشی می پردازیم.

مدیریت آسان مجموعه ورزشی
مدیریت آسان مجموعه ورزشی و کنترل تردد در باشگاه ها چگونه انجام می شود؟

چرا باشگاه به گیت کنترل تردد نیاز دارد؟

همان‌طور که می‌دانید بسیاری از باشگاه‌ها و ورزشگاه‌های بزرگ، تردد و رفت‌ و آمدهای بسیار زیادی دارند و هر روز تعداد زیادی از افراد، به این اماکن رفت‌ و آمد می‌کنند. در چنین مواردی لازم است حتما از گیت کنترل تردد باشگاهی استفاده شود تا از این طریق، ورود و خروج تمامی افراد به مجموعه، تحت مراقبت قرار بگیرد و میزان نیاز به نیروی انسانی، کاهش پیدا کند.

در صورتی که از این سیستم­های کنترل کننده تردد استفاده کنید نیازی به استخدام چندین نیروی انسانی نخواهید داشت و لذا از این طریق هزینه­های شما نیز با کاهش بسیار زیادی مواجه خواهد شد و از طرف دیگر از خطاهای انسانی در مجموعه خود کم خواهید کرد.

لازم است بدانید که گیت‌های کنترل تردد به‌ نحوی طراحی و تولید می‌شوند که ورزشکاران به صورت تک نفره بتوانند از آن­ها عبور کنند و از این طریق، هر نوع ورود و خروج افراد به یک محوطه را تحت کنترل و مدیریت خود در بیاورند و لذا نیروهای انتظامی و حراستی یک سازمان می‌توانند به‌ راحتی افراد مختلف را که به ورزشگاه و باشگاه شما رفت‌ و آمد می‌کنند زیر نظر بگیرند. لذا می‌توان گفت گیت کنترل تردد، یکی از ملزومات اساسی برای باشگاه شما است.

check مطلب پیشنهادی: آشنایی با پرفروش ترین گیت تردد اهرمی باشگاهی

گیت کنترل تردد باشگاهی این امکان را دارد که از طریق تمامی سیستم ­های کنترل کننده تردد عمل کند. بنابراین و به طور کلی می­توان گفت این سیستم­ها شامل دستگاه­های کنترل تردد تشخیص چهره، اثرانگشت، کارتی و.. هستند.

لازم به ذکر است که این نوع از تجهیزات از سنسورهایی به وجود آمده‌اند که می‌تواند با ورود یک ورزشکار، او را مورد شناسایی قرار دهند و در صورت مجاز بودن ورود او به مجموعه، گیت را باز نمایند. اما در صورتی‌ که فرد مورد نظر که قصد ورود به مجموعه ورزشی را دارد، از جمله اعضای غیر مجاز باشد، گیت با علائمی هشدار دهنده، پرسنل و عناصر حفاظتی را از ورود وی آگاه می‌سازد.

از این نوع تجهیزات کنترل‌ کننده تردد، می‌توانید در مجموعه‌های بزرگ ورزشی، استخرهای مختلف، باشگاه‌های شلوغ و پر رفت‌ و آمد از قبیل باشگاه بدن‌سازی و… استفاده کنید. تعداد گیت ­هایی که می­توانید برای باشگاه ورزشی خود خریداری نمایید به تعداد سالن­های شما بستگی دارد. بنابراین در صورتی که چند سالن ورزشی دارید می­توانید از چند گیت کنترل تردد باشگاهی در ورودی مجموعه ورزشی خود استفاه کنید.

اجزای سیستم کنترل تردد باشگاهی

گیت کنترل تردد باشگاهی از عناصر فیزیکی (سخت‌افزاری) و هم‌چنین بخش‌های نرم‌افزاری به‌ وجود آمده است. لازم است بدانید که یکی از مهم‌ترین اجزا در سیستم‌های کنترل‌ کننده تردد، موانع فیزیکی و یا سخت‌افزاری هستند. این دسته از عناصر، در ورودی اماکن مختلف نصب می‌شوند و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرند.

لازم به ذکر است که وجود این موانع فیزیکی و یا سخت‌ افزاری، موجب می‌شود تا مدیران یک باشگاه بتوانند از ورود بدون مجوز افراد به مجموعه ورزشی خود پیشگیری به عمل آورند. به طور کلی می‌توان گفت بخش سخت افزاری گیت کنترل تردد باشگاه، شامل اجزائی از قبیل دستگاه گیت تردد و هم‌چنین سیستم کنترل دسترسی برای احراز هویت ( از طزیق چهره، اثر انگشت، کارت و ….) است.

check مطلب پیشنهادی : آشنایی با سیستم های کنترل تردد بیومتریک

بخش نرم‌ افزاری، دیگر بخش تشکیل دهنده این نوع از تجهیزات کنترل‌ کننده است. همان‌طور که می‌دانید این بخش‌ بر روی کامپیوتر شما نصب می‌شود. لازم است بدانید که از طریق بخش نرم افزاری سیستم و گیت کنترل تردد باشگاهی، می‌توانید به ثبت‌ نام ورزشکاران دست بزنید و یا عملیات تمدید و یا لغو اشتراک ورزشکاران باشگاه خود و … را انجام دهید.

لازم به ذکر این نکته است که پس‌ از ثبت‌ نام هر کدام از ورزشکاران در باشگاه ورزشی شما، تمامی اطلاعات شخصی آن‌ها در بخش حساب کاربری در نرم‌ افزار سیستم کنترل‌ کننده تردد، ثبت خواهد شد.

مزیت گیت باشگاهی
مزیت گیت باشگاهی چیست؟

مزیت‌های گیت کنترل تردد باشگاهی

همان‌طور که می‌دانید در چند سال اخیر، استفاده از گیت کنترل تردد باشگاه، افزایش قابل‌ توجهی پیدا کرده‌ است. یکی از دلایل کاربرد وسیع این نوع از تجهیزات در اماکن مختلف از قبیل باشگاه‌ها، مزایا و ویژگی‌های این سیستم‌ها است. از جمله مزایای اصلی گیت کنترل تردد باشگاهی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • برخورداری باشگاه از امنیت بیشتر
  • سهولت مدیریت باشگاه
  • برقراری نظم و سامان‌دهی باشگاه
  • ورود و خروج اختصاصی افراد
  • شمارش اعضای وارد شده به مجموعه باشگاهی
  • کاهش یافتن میزان هزینه‌ها

مدیریت رختکن و تردد پرسنل با سیستم کنترل تردد

یکی از ویژگی‌ها و مزایای اصلی سیستم گیت کنترل تردد باشگاه، مدیریت صحیح و بسیار مناسب رختکن در این مجموعه‌ها و اماکن ورزشی است. نحوه عملکرد این نوع از سیستم‌های کنترل‌ کننده در باشگاه‌های ورزشی برای تردد پرسنل و ورزشکاران، به‌ این‌ ترتیب است که هر کدام از کاربران و یا ورزشکاران، پس‌ از وارد شدن به مجموعه و طی کردن مرحله احراز هویت توسط دستگاه شناسایی مورد نظر (از طریق اثر انگشت، تشخیص چهره، کارت، رمز و…) از گیت کنترل تردد، عبور می‌کنند.

پس از آن می‌توانند وارد رختکن باشگاه شوند. در این شرایط، به‌ صورت کاملا خودکار، یک کمد خالی به کاربر و ورزشکار مورد نظر ارائه خواهد شد. وی می‌تواند پس‌ از پشت سر گذاشتن مرحله احراز هویت از طریق سیستم کارتی، اثر انگشتی، رمزی و … شماره کمد مورد نظر خود را مشاهده کند.

قیمت گیت تردد باشگاهی

گیت‌های کنترل تردد باشگاهی، در حال حاضر در انواع مختلفی طراحی و تولید می‌شوند. از جمله انواع این محصولات می‌توان به مدل‌های اهرمی، شیشه‌ای، گیت تردد ویلچری، گیت‌های تمام‌ قد و… اشاره کرد.

از طرف دیگر این سیستم‌ها در ماژول‌های مختلف عملکردی، از قبیل یک طرف کنترل‌ شده , یک طرف آزاد، هر دو طرف کنترل‌ شده، یک طرف کنترل‌ شده یک طرف ممنوع و … طراحی می‌شوند و به بازار مصرف ارائه می‌گردند. بنابراین یکی از عوامل بسیار مؤثر در تعیین قیمت گیت کنترل تردد باشگاه، نوع سیستمی است که شما برای باشگاه خود انتخاب و خریداری می‌کنید.

check مطلب پیشنهادی: آشنایی با انواع گیت کنترل تردد

از طرف دیگر، این دسته از تجهیزات از روش‌های متنوعی برای احراز هویت پرسنل و ورزشکاران استفاده می‌کنند و شامل سیستم‌های کنترل‌کننده تردد تشخیص چهره، اثر انگشت، کارتی و … هستند. لازم به ذکر است که قیمت این تجهیزات بسته به روش احراز هویت نیز تغییر خواهد کرد. برند و شرکت سازنده این تجهیزات نیز از دیگر موارد مؤثر بر تعیین قیمت گیت‌های کنترل‌ کننده تردد باشگاهی هستند. کیفیت قطعات به‌ کار رفته در ساخت این سیستم‌های کنترلی، امکانات و قابلیت‌های آن‌ها و … نیز قیمت این نوع از سیستم‌ها را با افزایش و یا کاهش مواجه می‌سازد.

هدف از گیت کنترل تردد باشگاهی چیست؟
هدف از گیت کنترل تردد باشگاهی چیست؟

کلام آخر

با توجه به مواردی که گفته شد وجود یک گیت کنترل تردد باشگاهی می‌تواند اعتبار و به عبارت دیگر پرستیژ مجموعه ورزشی شما را افزایش دهد. وجود این سیستم‌های کنترل کننده تردد، موجب می‌شود تا شما بتوانید به‌ نحوی کاملا هوشمندانه و محترمانه از ورود افراد غیرمجاز به مجموعه خود پیشگیری به عمل آورید و از این طریق از بروز هرگونه سرقت، اختلال، بی‌نظمی و… در مجموعه خود جلوگیری کنید.

این سیستم‌ها با استفاده از اجزای سخت‌افزاری و نرم‌افزاری خود می‌توانند به شما در مدیریت صحیح و مناسب رختکن و سالن ورزشی خود نیز کمک کنند. این نوع از تجهیزات کنترل‌ کننده را می­ توانید در استخرها و مجموعه‌های ورزشی بزرگ، باشگاه‌های بدن‌سازی و … خود مورد استفاده قرار دهید.

در بسیاری از مواقع، مدیران یک باشگاه ورزشی برای کنترل ورود و خروج اعضا و ورزشکاران از نیروهای انسانی استفاده می‌کنند. وجود این عوامل باعث می‌شود تا مدیران این مجموعه‌ها هزینه‌های بسیار بالایی را به این بخش اختصاص دهند. خرید و استفاده از گیت باشگاهی، از صرف هزینه‌های مربوط به نیروی انسانی پیشگیری به عمل می‌آورد. بنابراین خریدی مقرون‌ به‌ صرفه و مناسب است.

 

 

در حال ارسال
نظرات کاربر
4.17 (6 رای)

مقالات مرتبط

3 دیدگاه ها

  1. shayan fakhri
    • samira fahimi
  2. ترانه احمدی

دیدگاه خود را ثبت کنید

به بالا بروید