گیت کنترل تردد چه کمکی به سازمان شما می کند؟

در این مقاله خواهید آموخت

سیستم کنترل تردد یکی از سیستم های فوق العاده کارآمد در سازمان ها می باشد. دستگاه های کنترل تردد قادرند ورود و خروج افراد به یک مجموعه را بدون خطا و اشتباه ثبت کرده و امکانات بی نظیری را به مدیران سازمان ها ارائه نمایند. ما در این مقاله، در ابتدا به تعریف سیستم کنترل تردد پرداخته و در ادامه چند مورد از مزایای گیت کنترل تردد را به شما عزیزان عرض کردیم. همچنین در این مطلب به انواع گیت های کنترل تردد اشاره ای خلاصه وار داشته و به ویژگی های هر یک اشاره کردیم.

گیت کنترل تردد سازمانی
گیت کنترل تردد سازمانی

 

گیت میله ای (اهرمی)

گیت های میله ای گیت هایی هستند که در آن ها از چند میله و اهرم برای عبور کاربران استفاده می شود. این گیت ها در مسیرهای پر رفت و آمد بسیار کاربردی بوده و از قابلیت های مختلفی برخوردارند. گیت های میله ای در مکان های عمومی مثل دانشگاه، کتابخانه ها، ادارات و … استفاده می شود. این گیت ها دوام بالایی داشته و با شخصی سازی تنظیمات آن، می توان حالات گوناگونی برای میله های دستگاه مشخص کرد. گیت های میله ای دارای سیستمی هستند که نوعی ضد بازگشت محسوب شده و از گردش معکوس اهرم ها جلوگیری می کند. همچنین این گیت ها در مسیرها یک طرفه و دو طرفه نیز قابل نصب و راه اندازی هستند. برای ورود به صفحه گیت میله ای در سایت طلوع پردیس، از طریق این لینک اقدام نمایید.

گیت تمام قد

گیت کنترل تردد تمام قد معمولا در فضاهای رو باز و اماکنی که امنیت در آن ها بسیار اهمیت دارد استفاده می شود. این نوع گیت بیشتر در خروجی و ورودی ورزشگاه ها استفاده شده و کاربردهای دیگر آن در اماکن انتظامی و امنیتی است. گیت تمام قد ارتفاع زیادی داشته و توان ضربه پذیری بسیار زیادی دارد. به همین خاطر هیچ فردی در حالت عادی امکان عبور از آن را به صورت غیرمجاز ندارد. از آن جایی که گیت تمام قد نسبت به سایر گیت ها حجم بیشتری داشته و شکل و شمایل سخت تری دارد، معمولاً در فضاهای عادی و عمومی از آن استفاده نمی شود. برای ورود به صفحه گیت تمام قد در سایت طلوع پردیس، از طریق این لینک اقدام نمایید.

گیت شیشه ای

گیت های کنترل تردد شیشه ای شکل های گوناگونی داشته و چون عملکرد آن ها با استفاده از شیشه های مقاوم و نشکن انجام می شود، به گیت های شیشه ای معروف می باشند. این گیت ها در انواع گیت شیشه ای سریع، باله ای و گردان در بازار موجود است. گیت شیشه ای به دلیل سرعت بالایی که در شناسایی و عبور دادن کاربران دارد، اغلب در مکان های عمومی و پررفت و آمد به کار گرفته می شود. این گیت شکل و شمایل مدرن تری نسبت به گیت تمام قد داشته و برای نظارت بر عبور و مرورهای فضاهای اداری و تجاری بسیار کارآمد می باشد. برای ورود به صفحه مخصوص گیت شیشه ای در سایت طلوع پردیس، از طریق این لینک اقدام نمایید.

گیت کاربری خاص

همان طور که از اسم این گیت ها معلوم است، گیت های کاربری خاص گیت هایی هستند که در فضاهای ویژه استفاده شده و امکانات خاصی در آن ها تعبیه می شود. بسیاری از سازمان ها و ادارات به دلیل فعالیت های منحصر به فردی که انجام می دهند، نیازمند دستگاه های کنترل ترددی هستند که از یک سری قابلیت خاص که در دیگر دستگاه ها موجود نیست برخوردار باشد. گیت های کاربری خاص دقیقاً نیاز این سازمان ها را هدف گرفته و به نوعی برای این مجموعه ها شخصی سازی می شود.مانند گیت های vip یا مهمان، گیت کنترل تردد مناسب اسکی، گیت تردد ویژه افراد با ویلچر و… .

سیستم کنترل تردد در سازمان
سیستم کنترل تردد در سازمان

 

گیت کنترل تردد چه کمکی به سازمان می کند؟

موارد زیر به گوشه ای از فواید و مزایای دستگاه های کنترل تردد در سازمان ها اشاره می کند.

جلوگیری از ورود افراد غیرمجاز به داخل سازمان

در شرکت ها و سازمان های بزرگی که تعداد پرسنل و کارکنان بسیار زیاد است، بکارگیری یک گیت کنترل تردد خوب و استاندارد کمک زیادی در شناسایی افراد خارجی و غیرمجاز در مجموعه می کند. این افراد ممکن است به شکل های گوناگون و در قالب پرسنل، بازدیدکننده یا هر مورد دیگری وارد سازمان شده و در کار افراد داخلی اختلال ایجاد کنند. به همین کار بکارگیری گیت کنترل تردد نه تنها باعث تشخیص موارد نفوذی می شود، بلکه نظارت بر بخش های دیگر سازمان را تقویت کرده و از ایجاد مشکلات احتمالی جلوگیری می نماید.

قابلیت شخصی سازی دستگاه با کمک نرم افزار

یکی از بزرگ ترین مزیت هایی که برای گیت کنترل تردد مطرح است، نرم افزاری می باشد که به این سیستم متصل بوده و به مدیران سازمان ها امکان شخصی سازی قابلیت های دستگاه را می دهد. به طوری که شما به عنوان مدیر یک سازمان مشخص می کنید که چه افرادی با چه سمت هایی وارد چه بخش هایی شوند. در واقع بهینه سازی و پیکربندی گیت کنترل تردد به عنوان یک فیلتر اساسی عمل کرده و از دسترسی افراد غیرمجاز به بخش های حساس جلوگیری می کند.

همچنین تعیین حقوق و دستمزد با استفاده از گیت کنترل تردد بسیار راحت تر است. چرا که با کمک این دستگاه ها مدیر مجموعه می تواند شرایط مدنظر خود در سازمان را روی سیستم کنترل تردد و حضور و غیاب پیاده سازی کرده و حقوق پرسنل را با توجه به دیتاهای بدست آمده از این نرم افزار تعیین نماید.

تضمین امنیت دستگاه ها و تجهیزات پیشرفته سازمان

در بسیاری از سازمان ها و مجموعه های اداری و تجاری، ابزارها و تجهیزات گران قیمت زیادی وجود دارد که نگهداری از آن ها به صورت بیست و چهار ساعته توسط نگهبان و نیروهای انسانی، هزینه زیادی را برای مدیریت به همراه خواهد داشت. این سازمان ها با استفاده از اتوماسیون هایی مثل اتوماسیون کنترل تردد، در وهله اول از ورود افراد خارجی به داخل ساختمان جلوگیری کرده و در قدم بعدی با نصب سیستم های امنیتی مثل دوربین مداربسته، امنیت این دستگاه ها را تضمین می کنند.

امروزه با توجه به جهش قیمتی بسیاری از ابزار و تجهیزات (از جمله تجهیزات مربوط به تکنولوژی مثل کامپیوترها و …) استفاده از سیستم کنترل تردد به یک امر ضروری تبدیل شده و اگر سازمانی از این سیستم برای بهبود وضع امنیتی مجموعه خود استفاده نکند، هیچ تضمینی برای در امان ماندن این تجهیزات از دست افراد سواستفاده گر وجود نخواهد داشت.

جلوگیری از رخ دادن فعالیت های خرابکارانه

در هر سازمان و مجموعه ای، ممکن است عوامل خرابکار و مشکل ساز وجود داشته باشد. در اغلب موارد، دسترسی افراد غیرمجاز به بخش های حساس باعث ایجاد اختلال در کار سازمان شده و مدیر مجموعه را با دغدغه و نگرانی زیادی همراه می کند. خرابکاری هایی مثل سرقت، آسیب رساندن به تجهیزات، از بین بردن اسناد و مدارک و … جزو مواردی هستند که وقوع آن ها در یک سازمان اصلاً بعید نیست.

به همین خاطر با خرید و استفاده از یک گیت کنترل تردد مناسب، دسترسی افراد به هر بخش را مشخص کرده تا عوامل خارجی و خرابکار نتوانند به این بخش ها وارد شوند. در صورت استفاده از گیت کنترل تردد و بروز این رخدادها، کار پیدا کردن عامل خرابکاری بسیار راحت است. چرا که ورود و خروج افراد به هر بخش توسط نرم افزار متصل به گیت کنترل تردد ثبت شده و در تاریخچه ورود و خروج ها مشخص است.

نظارت بر فعالیت های کارکنان و تقویت سطح امنیت سازمان

در گذشته، سازمان های مختلف برای تقویت وضع امنیتی اتاق ها و بخش های مهم، از انواع قفل و درب های ضد سرقت استفاده می کردند. بکارگیری این تجهیزات در یک سازمان بسیار موثر است اما به هیچ عنوان نمی تواند جلوی وقوع جرم های مختلف را بگیرد. چرا که این تجهیزات صرفاً برای مقابله با خطرات بوده و هیچ گونه عملکرد نظارتی را ارائه نمی دهند.

در مقابل، سیستم های کنترل تردد نه تنها یک راهکار عالی برای مقابله با خطرات هستند، بلکه به عنوان یک روش نظارتی فوق العاده کارآمد برای شناسایی افراد خارجی و غیرمسئول به شمار می روند. به همین خاطر مدیران سازمان ها با نصب و راه اندازی گیت کنترل تردد در مجموعه شان، با یک تیر دو نشان زده و علاوه بر تقویت سطح امنیت سازمان، از عملکرد نظارتی این سیستم ها نیز بهره مند خواهند شد.

مزایای گیت کنترل تردد برای سازمان
مزایای گیت کنترل تردد برای سازمان

 

شرکت طلوع پردیس؛ ارائه دهنده انواع گیت های کنترل تردد سازمانی

در انتها لازم به ذکر است شرکت طلوع پردیس به عنوان یکی از بزرگ ترین مراکز ارائه دهنده سیستم های کنترل تردد در ایران، از ده ها محصول جذاب و حرفه ای برخوردار است که شما با ورود به بخش مربوط به گیت های کنترل تردد می توانید از آن ها بازدید نمایید. طلوع پردیس به عنوان نماینده انحصاری برند تنسا ترکیه در ایران فعالیت کرده و محصولات این شرکت اروپایی را با بهترین قیمت و خدمات پس از فروش به مشتریان عرضه می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه، با راه های ارتباطی شرکت طلوع پردیس در تماس باشید.

در حال ارسال
نظرات کاربر
5 (1 رای)
به بالا بروید