آشنایی با سیستم حضور و غیاب رایگان و یا مجانی

در این مقاله خواهید آموخت

سیستم حضور و غیاب شامل یک دستگاه حضور و غیاب و یک برنامه نرم‌افزاری حضورغیاب است. با استفاده از یک دستگاه حضور غیاب می‌توانید ترددها را ثبت و آن ها را مدیریت کنید اما باید بدانید که چنین امکانی تنها محدود به دستگاه است و امکان پردازش و محاسبات آن برای یک الگوی خاص وجود ندارد، بنابراین حتی در صورت خرید دستگاه حضور و غیاب ناچار به استفاده از یک برنامه نرم‌افزاری در این زمینه خواهید بود. در واقع اگر قصد دارید که از امکانات بسیار زیاد و مزایای حضور سیستم حضور و غیاب در مجموعه خود استفاده کنید باید یک سیستم حضور و غیاب کامل در اختیار داشته باشید. اما ممکن است عده ای  به دنبال سیستم حضور و غیاب رایگان و یا  مجانی باشند، در ادامه به بررسی بیشتر این مسئله می پردازیم.

حضور و غیاب رایگان چیست و نحوه ی دسترسی به آن چگونه است؟
آیا تهیه ی سیستم حضور و غیاب رایگان پاسخگوی نیاز مجموعه است؟

منظور از سیستم حضور و غیاب رایگان چیست؟

اگر شما یک دستگاه ثبت ورود و خروج، خریداری کنید در بسیاری از برندها نسخه رایگان نرم‌افزار حضورغیاب که دارای امکانات بسیاری است برای شما ارسال می‌شود. در واقع سیستم حضور و غیاب رایگان شامل یک دستگاه حضور و غیاب و یک نرم‌افزار رایگان می‌شود.

دستگاه ساعتزنی رایگان یا مجانی به شما این امکان را می‌دهد که ضمن استفاده از مزایای دستگاه‌های حضور و غیاب، از بسیاری از امکانات ویژه‌ی برنامه نویسی شده از جمله تعریف شیفت کاری، تعداد بالای پرسنل، تعریف کارمندان، تعیین زمان ورود و خروج، مأموریت و مرخصی و … می‌شود.

سیستم حضور غیاب مجانی چه مزایایی دارد؟

استفاده از سیستم حضور و غیاب می تواند مزایای بسیاری را برای سازمان، نهاد یا شرکت شما به همراه داشته باشد که از آن جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 •  برقراری سیستم حقوق و دستمزد عادلانه
 •  جلوگیری از بروز خطای سهوی
 •  سرعت بالا در پیدا کردن اطلاعات
 •  حفظ و نگهداری و بازیابی اطلاعات
 •  قابلیت سفارشی کردن کلیه گزارشات
 •  ثبت و ویرایش اطلاعات کارمندان
 •  تعریف انواع استخدامی ها
 •  ثبت اطلاعات مالی و حقوق و دستمزد
 •  امکان چاپ فیش حقوقی و تسویه حساب
 •  ارائه گزارش لیست کارمندان
 •  ارائه گزارش کلی از وضعیت کارمندان  که شامل ساعت کارکرد، غیبت ها ، اضافه کار، کسر کار و … می‌شود.
 •  گزارشات روزانه
 •  امکان تعریف اضافه کار مجاز ، غیبت، مرخصی، فیش حقوقی به ازای هر شیفت
 •  محاسبه حق بیمه

اگرچه در اکثر مدل های دستگاه های حضور و غیاب امکان استفاده از دستگاه حضور و غیاب رایگان وجود دارد اما خرید برنامه های نرم‌افزاری مخصوص دستگاه حضور و غیاب مورد نظر شما می تواند امکانات بسیار بیشتری را برای مجموعه شما به همراه داشته باشد. معمولا  در نسخه‌های رایگان تنها نمونه‌ای از امکانات در اختیار خریدار قرار داده می‌شود. گاهی سیستم حضور غیاب رایگان تنها در یک مدت محدود مجاز به استفاده از خدمات به صورت رایگان است مثلا یک بازه زمانی یک یا سه ماهه برای استفاده رایگان از نرم‌افزار حضور و غیاب تعیین می‌شود و در نهایت مشتری ملزم به خرید نرم‌افزار مورد نظر خواهد بود.

نحوه ی دسترسی و دانلود سیستم حضور غیاب رایگان

یکی دیگر از امکاناتی که می‌توانید به صورت رایگان از آن بهره‌مند باشید، نرم افزار حضور و غیاب رایگان به صورت آنلاین است. در چنین سیستم‌هایی بدون نیاز به خرید یک سیستم فیزیکی یا نرم‌افزاری می‌توانید به صورت آنلاین از بسیاری از مزایای دستگاه‌های حضور و غیاب استفاده کنید. البته باید بدانید که چنین امکانی تنها به صورت محدود و برای یک مدت زمان مشخص تعریف شده است و بعد از استفاده آزمایشی از چنین امکانی شما می‌توانید برای خرید یک سیستم حضور و غیاب و برنامه نرم‌افزاری مناسب برای آن تصمیم‌گیری کنید.

نکته مهم  مطلب پیشنهادی : سوالات متداول سیستم حضور غیاب

کلام پایانی

همانطور که در طول مقاله اشاره کردیم در حقیقت امکانی به نام سیستم حضور و غیاب رایگان وجود ندارد، بلکه شما با خرید یک سیستم حضور و غیاب می توانید از برنامه‌های نرم‌افزاری مناسب به صورت رایگان برای مدت زمان محدود و به صورت آزمایشی استفاده کنید و در مورد خرید آن تصمیم‌گیری کنید.

در حال ارسال
نظرات کاربر
5 (3 رای)

مقالات مرتبط

3 دیدگاه ها

 1. فیروز محمدی
  • طلوع پردیس
 2. ُسجادی فر

دیدگاه خود را ثبت کنید

به بالا بروید