همه چیز در مورد دستگاه حضور و غیاب دست‌ دوم

در این مقاله خواهید آموخت

همان‌طور که می‌دانید امروزه کاربرد دستگاه کنترل‌ تردد در سازمان‌های مختلف، اهمیت پیدا کرده‌ است. چراکه مدیران از طریق به‌ کارگیری این سیستم‌ها، می‌توانند عملکرد کارکنان و تردد آنان را ثبت و پیگیری نمایند. با توجه به محدودیت های هزینه ای، بسیاری از افراد نیز ترجیح می‌دهند به خرید دستگاه حضور و غیاب دست‌ دوم اقدام کنند.

قیمت دستگاه حضور غیاب دست‌ دوم

در حال‌ حاضر، قیمت دستگاه حضور و غیاب دست‌ دوم به‌ طور کلی نسبت‌ به دستگاه‌های ثبت تردد نو، پائین‌تر است. بنابراین خرید این سیستم‌ها از نظر بعضی از افراد، خریدی مقرون‌ به‌ صرفه به‌ نظر می‌رسد. لازم به ذکر است که قیمت دستگاه دست دوم حضور غیاب، با در نظر گرفتن چند عامل، مشخص می‌شود. از جمله عوامل مؤثر بر قیمت این سیستم‌ها می‌توان به برند دستگاه و ماژول آن اشاره کرد و یا پورت‌های خروجی سیستم مورد نظر و روش شناسایی آن را نام برد.

خرید دستگاه حضور و غیاب دست‌ دوم

با توجه به ضرورت وجود سیستم‌های کنترل‌ کننده تردد در سازمان‌های مختلف، بسیاری از وب‌سایت‌های اینترنتی و فروشگاه‌های آنلاین، انواع مختلف دستگاه‌های ثبت کننده تردد را به صورت‌های نو و یا دست دوم در اختیار خریداران قرار می‌دهند. از طرف دیگر، خرید این سیستم ها به صورت حضوری از فروشگاه های عرضه کننده ی آن ها امکان پذیر است.

مهم ترین معایب خرید سیستم حضور غیاب دست‌ دوم

خرید سیستم ساعت زنی دست‌ دوم، دارای چندین عیب عمده است. در ادامه به برخی از این عوامل می پردازیم.

معایب خرید دستگاه حضور و غیاب دست‌ دوم چه چیزهایی است؟
خرید دستگاه حضور و غیاب دست دوم چه معایبی دارد؟

1- نداشتن گارانتی

لازم است این نکته را در نظر داشته باشید که گارانتی معتبر، یکی از مهم‌ترین پارامترها برای انتخاب و خرید دستگاه حضور و غیاب است. ضمانت خرید باعث می‌شود تا شما از خرید خود اطمینان کافی داشته باشید. این درحالی است که دستگاه حضور و غیاب دست‌ دوم این مزیت را ندارند و در نتیجه در صورت خرابی شامل خدمات رایگان تحت پوشش گارانتی نخواهند شد.

2- نداشتن خدمات پس‌ از فروش

یکی دیگر از معایب اصلی دستگاه‌های حضور غیاب دست‌ دوم نداشتن خدمات پس‌ از فروش است. لازم است بدانید که در صورتی‌ که شما بتوانید یک دستگاه ساعت زنی دست دوم با قیمت بسیار پائین هم، خریداری کنید اما سیستم خریداری شده، خدمات پس‌ از فروش نداشته باشد به‌ هیچ‌ عنوان خرید مناسبی را تجربه نکرده‌اید و دستگاه برای شما ارزشمند نخواهد بود. چراکه این احتمال وجود دارد که شرکت فروشنده، هیچ نوع خدماتی در زمینه تعمیر و یا ارائه قطعات یدکی در اختیار شما قرار ندهد.

3- نداشتن نرم‌ افزار

یکی از نکاتی که لازم است در هنگام خرید دستگاه حضورغیاب در نظر داشته باشید نرم‌ افزار حضور غیاب است، چراکه این دستگاه، بدون نرم‌ افزار کارایی کافی و مورد نظر شما را نخواهد داشت. لذا باید نرم افزار را نصب و راه‌اندازی نمایید و ارتباط بین دستگاه و نرم افزار را برقرار سازید. این در حالی است که بسیاری از سیستم های حضور غیاب دست‌ دوم بدون نرم‌ افزار به شما تحویل داده می‌شوند.

4- استهلاک

همان‌طور که می‌دانید در ساخت سیستم‌های حضور و غیاب از قطعات الکترونیکی بسیار زیادی استفاده شده‌ است. هر کدام از این قطعات نیز دارای عمر مفیدی هستند و پس‌ از گذشت این زمان، دچار استهلاک می‌شوند. بنابراین عملکرد مفید و مناسب خود را از دست می‌دهند. لذا این امکان وجود دارد که پس‌ از خرید دستگاه کنترل تردد دست دوم، برخی از قطعات آن مستهلک‌ شده باشند و عملکرد آن‌ها مناسب نباشد و یا حتی پس از مدت زمان کوتاهی استفاده کارایی خود را از دست دهند.

5- عدم اطمینان از صحت عملکرد

در بیشتر موارد، عملکرد صحیح سیستم‌های حضور و غیاب، پس‌ از بررسی کامل و تست و نصب و راه‌اندازی این دستگاه‌ها، مشخص می‌شود. اما وقتی دستگاه حضورغیاب دست‌ دوم خریداری می کنید ممکن است نتوانید در زمان خرید تست کاملی بر روی محصول انجام دهید. بنابراین این احتمال وجود دارد که سیستم، دچار اشکالاتی باشد. در چنین شرایطی، این امکان وجود دارد که دستگاهی با قطعات سوخته و یا از کار افتاده و با عملکرد ناقص و ناصحیح تحویل بگیرید.

جمع ‌بندی

با توجه به آنچه گفته شد تنها مزیت خرید دستگاه حضور و غیاب دست‌ دوم، قیمت پایین‌تر آن است. این مزیت در برابر معایب عمده سیستم‌های دست‌ دوم، چندان ارزش و اهمیتی ندارد. بنابراین با خرید دستگاه حضور غیاب نو اطمینان بیشتری از صحت عملکرد، گارانتی، خدمات پس از فروش و … خواهید داشت.

در حال ارسال
نظرات کاربر
5 (1 رای)
به بالا بروید