نکات مهم در انتخاب دستگاه حضور و غیاب

در این مقاله خواهید آموخت

در انتخاب دستگاه حضور و غیاب چه نکاتی را می بایست مورد توجه قرار داد؟

biometric

 نکته اول در انتخاب دستگاه حضوروغیاب :

اولین نکته در خصوص انتخاب یک دستگاه حضوروغیاب مناسب این است که با چه وسیله یا المانی شناسایی صورت پذیرد،

در کل نحوه های شناسایی رایج به این ترتیب می باشند:

  • رمز عبور
  • کارت
  • اثر انگشت
  • تشخیص چهره
  • تشخیص عنبیه و . . . .

شما برای انتخاب دستگاه حضوروغیاب مورد نیاز مجموعه خود، می بایست اطلاعات دقیقی از کاربران دستگاه و محیط کارشان داشته باشید ، چرا که به طور مثال در مراکز امنیتی (نظامی) برای شناسایی و ثبت تردد از کارت، اثرانگشت و یا تشخیص چهر استفاده می شود و در محیط های کارگاهی که افراد زیادی در آن مجموعه کار یدی دارند، می بایست از سیستم های تشخیص چهره استفاده نمود.

 

لازم به ذکر است که شما میتوانید برای شناسایی  افراد، به طور همزمان از دو یا چند آیتم مختلف (AND , OR) استفاده کنید:

  • کارت ( و ، یا ) اثرانگشت
  • کارت ( و ، یا ) تشخیص چهره
  • کارت ( و ، یا ) اثر انگشت ( و ، یا ) تشخیص چهره

 نکته دوم در انتخاب دستگاه حضوروغیاب :

دومین ویژگی مهم در خرید دستگاه حضور وغیاب ظرفیت تعداد کاربران دستگاه (هر آیتم شناسایی(کارت، اثرانگشت،چهره، رمز و…) ظرفیت جداگانه دارد) می باشد. با توجه به تعداد نمونه هایی که از هر کاربر میخواهیم اخذ کنیم تعداد  مورد نیاز ما مشخص میگردد.

به طور مثال برای مجموعه ای که 2.000 نفر پرسنل دارد و قصد دارند که از هر کاربر 2 نمونه اثرانگشت ثبت گردد، می بایست دستگاهی با حداقل ظرفیت 4.000 نمونه اثر انگشت خریداری نمود.

نکته مهم دیگر در بررسی دستگاه، ظرفیت نگهداری اطلاعات در داخل دستگاه می باشد که باتوجه به این که اکثر دستگاه ها از طریق ارتباط شبکه، به رایانه اصلی (سرور) متصل می باشند از این ظرفیت صرفا در مواقع قطع شبکه استفاده می شود و با اتصال مجدد شبکه اطلاعات از روی این حافظه بارگذاری میگردد.

این ظرفیت بر اساس تعداد تردد بیان می شود، مثلا 10.000.000 تردد قابلیت ثبت در حافظه داخلی

نهایتا آخرین مورد قابل بررسی در خصوص انتخاب دستگاه حضور و غیاب، بررسی درگاه های ارتباطی (درگاه های خروجی مانند رله، TCP/IP، RS232، RS485، Wiegand و . . . ) و همچنین برند سازنده این دستگاه می باشد. در حال حاضر دستگاه های ساخت ایران، چین و کره جنوبی در بازار داخل کشور عرضه میگردد. در مورد حدود قیمت این دستگاه ها نیز به ترتیب دستگاه های شناسایی کارت، ارزان ترین دسته و دستگاه های تشخیص چهره و عنبیه گران ترین گروه دستگاه های حضور و غیاب هستند.

اطلاعات کامل در خصوص دستگاه حضور و غیاب

 

جهت دریافت مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر با ما 88312010-021 در تماس باشید.

در حال ارسال
نظرات کاربر
0 (0 رای)
به بالا بروید