بهترین دستگاه حضور و غیاب را چگونه بشناسیم؟

در این مقاله خواهید آموخت

یکی از راه‌های مدرنیته کردن مدیریت کسب و کار استفاده از سیستم ثبت ورود و خروج کارکنان است. بسیاری از مدیران برای برخورداری از برترین و بهترین دستگاه حضور و غیاب در ایران همواره دچار سردرگمی هستند. در این مقاله قصد داریم شما را با نکات مهم جهت خرید بهترین سیستم ساعت زنی آشنا کنیم.

ملاک تعیین بهترین دستگاه حضورغیاب چیست؟

برای این که بتوانید بهترین دستگاه ساعتزنی مناسب برای مجموعه خود را خریداری کنید باید ابتدا نیاز مجموعه را در نظر بگیرید، چرا که این دستگاه ها با امکانات و قابلیت‌های مختلف و همچنین عملکردهای متفاوت در بازار موجود هستند. برای این که از میان گزینه های موجود بتوانید انتخاب خوبی داشته باشید، باید به این فاکتورها دقت کنید:

یکی از عوامل مهم تاثیر گذار که شمارا در انتخاب بهترین و برترین دستگاه حضوروغیاب یاری می رساند، ظرفیت و سرعت سیستم است.
ظرفیت و سرعت بالا از ویژگی های اصلی برترین دستگاه های حضورغیاب است.

ظرفیت و سرعت دستگاه

ظرفیت دستگاه‌های حضورو غیاب یکی از مواردی است که می تواند بهترین دستگاه را برای مجموعه شما رقم بزند. انتخاب یک دستگاه با ظرفیت مناسب، با صرفه‌جویی در وقت و هزینه همراه است. در زمان خرید دستگاه حضور و غیاب باید به ظرفیت ثبت رکوردهای تردد و حافظه مورد استفاده برای الگوهای احراز هویت دقت کنید، ضمن این که سرعت پردازش دستگاه نیز بسیار مهم است و باید به آن توجه شود. معمولا دستگاه‌هایی با الگوی احراز هویتی تشخیص چهره یکی از سریع‌ترین دستگاه‌ها در این زمینه هستند.

نرم افزار حضور و غیاب

استفاده از نرم افزار حضورغیاب ضرورت دارد، چرا که دستگاه ساعتزنی به تنهایی فقط ترددها را ثبت می‌کند. بنابراین بهترین سیستم ثبت تردد آن است که در کنار مشخصات فنی خوب و پیشرفته، از یک نرم افزار کاربردی نیز، پشتیبانی کند.

تکنولوژی به کار رفته برای احراز هویت

از جمله دیگر فاکتورهای تأثیرگذار در خرید این دستگاه ها، تکنولوژی احراز هویت آن ها است. رایج ترین روش شناسایی افراد در این دستگاه ها شامل فناوری های هوشمند بیومتریک ( تشخیص چهره، اثر انگشت، عنبیه و …) کارت و رمز می‌شود. هر برند ورژن‌ها و کیفیت های متفاوتی از تکنولوژی را ارائه می‌کند. یک دستگاه حضوروغیاب مجهز به تکنولوژی جدید و ساخته شده از متریال با کیفیت می تواند بهترین انتخاب باشد. به طور مثال در دستگاه حضور غیاب تشخیص چهره، کیفیت دوربین در سرعت و کیفیت احراز هویت تأثیرگذار است.

انتخاب دستگاه بر اساس محل نصب آن

یکی دیگر از مواردی که می‌تواند در انتخاب بهترین و مناسب ترین دستگاه کنترل تردد برای مجموعه شما، موثر باشد، توجه به شرایط کاری و محل نصب دستگاه است. به طور مثال در کارگاه‌هایی که کارکنان فعالیت‌های دستی زیادی انجام می دهند، امکان خراشیده شدن و مخدوش شدن انگشتان وجود دارد بنابراین یک سیستم حضور و غیاب اثر انگشتی برای چنین مجموعه ای مناسب نیست، اما برای یک شرکت اداری چنین دستگاهی می‌تواند بهترین انتخاب باشد.

گارانتی و خدمات پس از فروش

یکی دیگر از فاکتورهایی که در انتخاب بهترین دستگاه حضور  غیاب تأثیرگذار است، گارانتی دستگاه و خدمات پس از فروش آن است. هیچ فرقی نمی کند که یک دستگاه وارداتی را انتخاب می‌کنید یا یک برند داخلی را خریداری می‌کنید. ضمانت اصالت کالا برای محصولات خارجی و یا برخورداری از خدمات پس از فروش برای قطعات سخت افزاری و پشتیبانی نرم افزاری می‌تواند نقش موثری در تبدیل شدن یک برند یا دستگاه به بهترین انتخاب در این عرصه باشد.

ویژگی های بهترین دستگاه حضورغیاب در بازار ایران چیست؟

همانطور که در بخش قبل توضیح دادیم برترین و بهترین سیستم کنترل تردد در ایران دستگاهی است که از همه نظر با شرایط و محیط کاری تناسب داشته و بتواند نیازهای مجموعه را به خوبی مرتفع کند. همچنین از پشتیبانی و خدمات پس از فروش خوبی برخوردار باشد و از لحاظ مشخصات فنی، تکنولوژی ساخت، تشخیص هویت و … در تناسب کامل با مجموعه متقاضی باشد.

یکی از لازمه های بهترین و برترین دستگاه حضوروغیاب، نرم افزار آن است.
بهترین نرم افزار حضوروغیاب چگونه است؟

بهترین نرم افزار برای سیستم حضور و غیاب چه خصوصیاتی دارد؟

برخی از دستگاه های احراز هویت دارای نرم‌افزار اختصاصی هستند که معمولا این نرم‌افزارها به صورت مادام العمر قابل استفاده بوده و تیم برنامه نویسی و پشتیبانی آن را نصب و پشتیبانی می کنند. اما برخی از دستگاه ها دارای نرم‌افزار اختصاصی نیستند و باید نرم افزار مناسب برای آن ها به صورت جداگانه خریداری شده و کانفینگ شود. بهترین نرم‌افزار برای این دستگاه ها، نرم افزاری است که امکانات بیشتری را به کاربر ارائه می‌کند و متناسب با نیاز کاری اوست.

تکنولوژی به کار رفته در بهترین دستگاه حضور و غیاب کدامند؟

تکنولوژی احراز هویت در این سیستم ها در دو نوع بیومتریک و غیر بیومتریک ارائه می‌شود. دستگاه‌های بیومتریک معمولا با روش شناسایی هوشمندانه تشخیص چهره، عنبیه، اثر انگشت، اسکن کف دست و … و دستگاه‌های غیر بیومتریک به صورت کارت و رمز مورد استفاده قرار می‌گیرند.

نکته مهم مطلب پیشنهادی: آشنایی با دستگاه های حضور و غیاب بیومتریک برند virdi

عوامل تعیین کننده ی قیمت بهترین دستگاه حضور غیاب

قیمت دستگاه‌های حضور و غیاب با توجه به فاکتورهایی از جمله وارداتی یا تولید داخل بودن، تکنولوژی احراز هویت، مدل دستگاه، برند، متریال ساخت و … قیمت گذاری می‌شوند. بنابراین قیمت بهترین دستگاه ساعتزنی با توجه به انتخاب شما مشخص می‌شود.

کلام پایانی

در این مقاله خواندیم که خرید برترین دستگاه حضورغیاب با توجه به نیاز مجموعه و انتخاب دستگاه متناسب با شرایط آن صورت می‌گیرد. همچنین در مورد قیمت بهترین سیستم حضور و غیاب نیز با توجه به انتخاب نهایی دستگاه باید تصمیم گیری کرد. شرکت طلوع پردیس نماینده برند ویردی در ایران و ارائه دهنده ی انواع سیستم های ثبت تردد و خدمات پس از فروش آن است. این دستگاه‌ها دارای نرم‌افزار اختصاصی نیستند و امکان نصب و تنظیم نرم افزار متناسب با نیازهای سازمان روی آن ها وجود دارد.

در حال ارسال
نظرات کاربر
5 (4 رای)
به بالا بروید