7 دلیل اصلی سرمایه گذاری شرکتها در سیستم مدیریت حضور و غیاب

در این مقاله خواهید آموخت

پیگیری ساعات کاری کارمندان یک فرایند ضروری است، چه با کارت های حضور و غیاب سنتی و چه با سیستم های بیومتریک و کارت های دسترسی مدرن! از کارمندان انتظار می رود که که ساعت های ورود و خروج خود را هنگام رسیدن به محل کار و نیز ترک آن، یادداشت کرده و نگهداری کنند.

در واقعیت، بیشتر کارکنان برگه ی حضور و غیاب خود را، دقیقا پیش از ترک محل کار و در پایان روز کاری، با عجله پر می کنند.

حتی گاهی ممکن است کارکنان، ساعات کاری خود را در پایان هفته و یا ماه ثبت کنند، درست قبل از این که برگه های حضور و غیاب خود را به واحد منابع انسانی تحویل دهند.

حضور و غیاب دستی، روحیه و بهره وری کارکنان را تحت تاثیر قرار می دهد.

پر کردن برگه ی حضور و غیاب در پایان روز کاری و یا در اخر هفته و ماه، فقط منجر به اشتباه، دستکاری برگه ها و اتفاقاتی از این قبیل می شود.

مدیریت حضور غیاب سازمانی

بدون یک سیستم حضور و غیاب قابل اطمینان، سازمان ها با مشکلاتی از جمله، عدم انطباق حضور کارکنان و ساعات کاری آن ها، خطاهای حقوق و دستمزد و غیره رو به رو خواهند شد. جایگرینی سیستم کاغذی و سنتی حضور و غیاب با نرم افزارهای حضور و غیاب، در صرفه جویی زمان، کاهش کارهای اداری، ثبت سوابق دقیق حضور و غیاب و از بین بردن بسیاری از مشکلات فرایند، به سازمان ها کمک می کند.

مدیریت حضور و غیاب چیست؟

فرایندی که با پیگیری ساعات کاری کارکنان، زمان ورود، زمان استراحت و ساعت خروج آن ها، مانع از تلف شدن وقت کارمندان می شود، مدیریت حضور و غیاب نامیده می شود. سازمان ها از روش های متنوعی از جمله کارت های ورود و خروج، سیستم های مدیریت حضور و غیاب خودکار و دستگاه های بیومتریک برای حضور و غیاب کارکنان خود استفاده می کنند.

7 نشانه که سازمان شما به سیستم مدیریت حضور و غیاب نیاز دارد

تمام سازمان ها باید نظارت کنند که کارکنانشان چگونه زمان خود را می گذرانند، به ویژه وقتی که آن ها با مشتریان کار می کنند و یا خدماتی را براساس نرخ ساعتی ارائه می دهند. مدیریت حضور و غیاب نه تنها برای صدور صورت حساب مشتریان به درستی، بلکه برای کاهش زمان صرف شده توسط مدیرانِ منابع انسانی و کارکنان مالی در فعالیت های مدیریتی و مدیریت حضور و غیاب، ضروری است.

برای جلوگیری از فروپاشی سیستم مدیریت حضور و غیاب انلاین، سازمان ها باید به دنبال یک سری علامت هایی بگردند که نشان می دهد سیستم مدیریت حضور و غیاب سنتی و دستی آن ها دیگر کار نمی کند.

 1. هیچ شفافیتی در فرایند مدیریت حضور و غیاب کاغذی وجود ندارد.
 2. پیگیری حضور و غیاب سبب می شود کارکنان به حضور و غیاب دستی روی آورند. (برای فرار از نظم!!)
 3. کارمندان یا هر شخص دیگری می تواند داده های محرمانه حضور و غیاب را به راحتی تغییر دهد.
 4. سیستم حضور و غیاب کاغذی، فاقد برخی از ویژگی های مهم مانند تاییدات چند مرحله ای، تایید شماره تلفن همراه و ادغام بیومتریک است.
 5. راهی برای جلوگیری از تقلب مانند حضوری زدن دوستان به جای یکدیگر، وجود ندارد.
 6. اطلاعات کافی برای تصمیم گیری های تجاری آگاهانه وجود ندارد.
 7. کمبود نیرو و برنامه ریزی برای مشکلات به امری عادی مبدل شده است.

 

مزایای یک سیستم مدیریت حضور و غیاب ایده آل

مستقل از این که شما یک استارتاپ یا یک شرکت هستید، نرم افزار مدیریت حضور و غیاب می تواند یک تفاوت بسیار بزرگ در نحوه ی نظارت بر فرایند حضور و غیاب در سازمان شما ایجاد کند.

در ادامه 7 دلیل، که چگونه یک سیستم مدیریت حضور و غیاب ایده آل می تواند به نفع شرکت شما باشد، مطرح شده است. یک سیستم مدیریت حضور و غیاب:

 1. می تواند گزارش های خاص و سفارشی و غنی از داده های بصری ایجاد کند.
 2. تصوری از زمان استراحت کارکنان و الگوهای تغییر را ارائه دهد.
 3. روی عملکرد سازمان تاثیر دارد.
 4. دقت و ثبات روی پردازش حضور و غیاب را تضمین می کند.
 5. بهره وری کارکنان را به میزان قابل توجهی بالا می برد.
 6. سیاست ها و مقررات سازمان را اجرا می کند.
 7. امکان تقلب و خطاهای دستی را از بین می برد.

 یک سیستم مدیریت حضور و غیاب قوی انتخاب کنید

یک نرم افزار مدیریت حضور و غیاب عالی، دید کامل و 100 درصدی از ساعت های کاری کارکنان به شما می دهد، حضوری های از بین رفته را از بین می برد و نظارت بر حضور و غیاب را ساده تر می کند. ویژگی های موجود در سیستم حضور و غیاب، نقش بسزایی در ساده سازی و پیگیری حضور و غیاب دارد.

با این حال با استفاده از یکپارچگی منابع انسانی برای مدیریت سیستم حضور و غیاب، مشاغل می توانند فراوانی داده ها را حذف کرده، خطاهای دستی را کاهش داده و در وقت کارکنان ارزشمند صرفه جویی کنند.

آیا به دنبال بهترین دستگاه حضور و غیاب برای سازمان خود هستید؟

شرکت طلوع پردیس نماینده ی رسمی برند Virdi، ساخت کره ی جنوبی، در ایران شما را در این مسیر یاری می کند.

یکی از محصولات پرطرفدار برند virdi دستگاه UBio-X iris است که قابلیت شناسایی افراد از طریق عنبیه را دارد.

دستگاه حضور و غیاب تشخیص عنبیه

علاوه بر این با استفاده از کارت، اثر انگشت و کلمه عبور نیز امکان شناسایی کاربر در دستگاه تشخیص عنبیه ubio-x iris وجود دارد. تشخیص از طریق عنبیه سبب می شود که در صورت وجود ماسک هم، حضور و غیاب انجام شود و این یک ویژگی مهم و مثبت، به ویژه در دوران کرونا می باشد.

توانایی شناسایی عنبیه از فاصله ی نیم متری، سبب برتری این سیستم بر رقیبانش شده است. از طرفی با قطع شدن باطری و یا برق نگران از دست رفتن اطلاعات نباشید چرا که نگهداری از اطلاعات در حافظه داخلی، از مزایای این دستگاه است.

لازم به ذکر است دستگاه کنترل دسترسی و حضور و غیاب  UBio – X Iris، امکان اتصال به انواع گیت کنترل تردد، راهبند پارکینگ، درب های اتوماتیک، و سایر تجهیزات امینتی و … را دارد.

برای اطلاعات بیشتر درباره این دستگاه و سایر دستگاه های حضور و غیاب با کارشناسان طلوع پردیس در ارتباط باشید.

در حال ارسال
نظرات کاربر
5 (2 رای)
به بالا بروید