ویژگی های دستگاه حضور و غیاب ارزان + نحوه خرید آن

در این مقاله خواهید آموخت

امروزه شاهد پیشرفت بشر در تمام زمینه‌ها و به خصوص فناوری هستیم و اگر نگاهی به گذشته داشته باشیم، به راحتی می توان فهمید که انسان ها تا چه اندازه در ابعاد مختلف رشد کرده اند و به موفقیت رسیده اند. هر ساله دستگاه‌های زیادی به مردم معرفی می‌شود و آن‌ها می‌توانند از خدماتی که این کالاها به آن‌ها ارائه می‌دهد، بهره‌مند شوند، همه این‌ها باعث راحتی انسان‌ها شده است و ددستگاه حضور و غیاب ارزان را هم می توان از آن ها به حساب آورد.

از سال‌های قبل تا به حال، دستگاه‌های حضور و غیاب فراوانی در دست ساخت قرار گرفته و راهی بازار شده‌اند. این دستگاه‌ها همان طور که از نامشان پیدا است، برای کنترل تردد افرادی است که زیر نظر شما مشغول به کار یا تحصیل هستند. در واقع شما می‌توانید تشخیص دهید که آن‌ها در روزهایی که مد نظر شما است، در آن مرکز حضور پیدا کرده‌اند یا خیر.

در این مقاله چه می خوانیم؟

حال سوال بسیاری از کاربران این است که دستگاه حضور و غیاب ارزان چه ویژگی‌هایی دارد و چطور می‌توان نسبت به تهیه آن‌ اقدام نمود؟ بر همین اساس، در این مقاله قصد داریم به این سوال پاسخ دهیم. همچنین از جزییات دیگری پیرامون این دستگاه رونمایی خواهیم کرد. پس در صورتی که تمایل به داشتن این محصول را دارید، تا انتها همراه ما باشید.

عوامل موثر در قیمت دستگاه حضور و غیاب ارزان چیست؟

یک دستگاه حضور و غیاب خوب می‌تواند خصوصیات فراوانی داشته باشد. مانند هر کالای دیگری، دستگاه حضور و غیاب نیز بسته به این که چه کارایی هایی دارد و هر کدام در چه سطحی هستند همیچنین ویژگی هایی مثل کیفیت ساخت و بدنه و … می تواند قیمت های متفاوتی داشته باشد. باید توجه داشته باشید که دستگاه های حضور و غیاب ارزان گاها با دلیل بی کیفیتی، ارزان قیمت هستند که این خوب نیست اما اگر این ارزان بودن به دلیل پارامترهای کم آن هاست جای بحث دارد.

عوامل موثر در قیمت دستگاه حضور و غیاب ارزان چیست؟
عوامل موثر در قیمت دستگاه حضور و غیاب ارزان چه چیزهایی هستند؟

برای مثال قیمت دستگاه حضور و غیابی که با کارت و اثر انگشت کار می کند، قاعدتا کم تر از دستگاه حضور و غیابی است که آخرین و بروزترین فناوری شناسایی مثل تشخیص عنبیه و یا امثال این ها در آن به کار رفته است. لذا ارزان بودن اولی دلیل بر بد بودن آن نیست بلکه ممکن است یک سری نیاز های مشتری را بر طرف نکند به همین دلیل علاوه بر دانستن این نکات باید قبل از خرید دستگاه حضور و غیاب نیاز خود را به طور کامل بشناسید و متناسب با آن سیستم حضور و غیاب انتخاب کنید.

نکته مهم راهنمای خرید سیستم حضور و غیاب

همان گونه که ذکر شد، دستگاه‌های حضور و غیاب زیادی در جهان به چشم می‌خورد. در این جا می‌خواهیم به برخی از عوامل موثر در قیمت آن‌ها اشاره کنیم:

  1.  اندازه صفحه نمایش دستگاه
  2.  برندی که آن دستگاه را به وجود آورده است.
  3.  گویا بودن یا نبودن آن دستگاه
  4.  ظرفیت تردد افراد که باید در دستگاه ثبت گردد.
  5.  کیفیت سنسور دستگاه
  6.  دارا بودن قابلیت ثبت چهره افراد
  7.  دارا بودن قابلیت درگاه یو اس بی و یا رم
  8.  سیستم عامل

البته باید بدانید که عوامل موثر برای قیمت این دستگاه به همین جا ختم نمی‌شود و موارد دیگری را هم در بر می‌گیرد. با این حال، در این جا سعی شد تا به مهم‌ترین آن‌ها اشاره داشته باشیم.

رابطه کیفیت دستگاه حضور و غیاب با قیمت آن

مانند دیگر دستگاه‌ها و محصولات موجود در بازار، رابطه کیفیت دستگاه حضور غیاب با قیمت آن نیز کاملا مشخص است. هر چه شما بیشتر برای این دستگاه هزینه کنید، مطمئنا محصول بهتری هم به دستتان خواهد رسید. البته این موضوع همیشه هم رخ نمی‌دهد. گاهی اوقات پیش می‌آید که افرادی سودجو در نظر داشته باشند تا دستگاه‌هایی بی کیفیت را با تعرفه زیادی در دسترس قرار دهند.

آیا ارزان بودن دستگاه حضور و غیاب به معنی بهتر بودن دستگاه است؟

دستگاه حضور و غیاب ارزان با وجود امکانات کمتری که به نسبت موارد گران‌تر دارد، اما باز هم می‌تواند خدمات جالبی در خود داشته باشد.  به نوعی می‌توان گفت که این دستگاه، کار شما را در کسب و کارتان راه خواهد انداخت. حال اگر کسب و کاری بزرگ دارید، بهتر است از دستگاه‌هایی با خدمات بیشتر بهره ببرید تا مشکلی در آینده برایتان رخ ندهد. پس ارزان بودن این کالا همواره بدان معنا نیست که با دستگاهی خوب سر و کار داریم.

ارزان ترین دستگاه حضور و غیاب موجود در بازار را بشناسیم

دستگاه‌های حضور و غیاب بسیار ارزانی در بازار به چشم می‌خورد که می‌توانید آن را با بودجه‌های نسبتا پایین نیز خریداری نمایید. این دستگاه‌ها تا حد زیادی کار شما را راه خواهند انداخت؛ به خصوص در زمانی که شرکت یا اداره‌ای کوچک را در اختیار دارید. برای این که از تعرفه این دستگاه‌ها با خبر شوید، حتما با تیم ما تماس حاصل فرمایید.

علت تفاوت قیمت برند های دستگاه حضور و غیاب در بازار چیست؟

با توجه به صحبت‌های فوق، آگاه شدیم که برندهای گوناگونی دست به ساخت دستگاه حضور و غیاب می‌زنند. هر یک از آن‌ها با توجه به کاربردها و خدماتی که به مشتری ارائه می‌دهند، قیمتی را برای دستگاه خود در نظر گرفته‌اند. برخی از برندها نیز با توجه به شهرت و سابقه خوبی که دارند، دستگاه‌هایی با تعرفه‌ بالاتر را در دسترس قرار داده‌اند.

تفاوت در قیمت هر یک از محصولات مربوط به حضور و غیاب و کنترل تردد افراد، به عواملی بستگی دارد که در بالا از آن صحبت شد. پس در صورتی که قصد خرید چنین دستگاهی را دارید، حتما این عوامل را در نظر داشته باشید تا در نهایت بتوانید خودتان هم تعرفه دستگاهی که می‌خواهید را تخمین بزنید.

کلام آخر

امروزه تمام کسب و کارهای حرفه ای از دستگاه های حضور و غیاب استفاده می کنند. دلیل آن هم این است که آن‌ها بهتر و ساده‌تر از قبل قادر خواهند بود تا تردد کارکنان خود را کنترل نمایند. پس شما نیز می‌توانید یکی از آن‌ها باشید و شغل و کسب و کار خود را حرفه‌ای‌تر کنید. امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید.

در حال ارسال
نظرات کاربر
5 (1 رای)
به بالا بروید