6 مزیت سیستم حضور و غیاب تشخیص چهره چیست؟

در این مقاله خواهید آموخت

از معاملات پولی گرفته تا تحصیل، همه چیز در عصر مدرن، بدون تماس و لمس دست شده است. انتقال پول به فردی یا خرید چیزی برای خانه، همه کارها بدون هیچ گونه تماس فیزیکی انجام می شود. بنابراین، آیا بهتر نیست برای سیستم حضور و غیاب نیز، از سیستم های بدون تماس فیزیکی مانند سیستم حضور و غیاب تشخیص چهره بهره برد؟

سیستم های مدیریت حضور و غیاب مزایای بیشماری دارند. سیستم های حضور و غیاب خودکار از صرفه جویی در وقت تا ساده تر کردن کارها، فواید بسیاری را شامل می شوند. در این مقاله صحبت از جدیدترین نسخه فناوری تشخیص چهره است که حضور و غیاب افراد را آسان تر از همیشه کرده است.

کارکنان می توانند حضور روزانه خود را در حال حرکت وارد کنند، برای این کار کافی است مشخصات بیومتریک کارکنان خود را وارد کنید تا سیستم آماده استفاده شود.

عواملی که باعث محبوبیت سیستم حضور و غیاب تشخیص چهره شده است:

اکنون،  می خواهیم مزایای کلیدی و مهم نصب سیستم مدیریت حضور و غیاب تشخیص چهره (Facial Recognition) را بررسی کنیم:

1- صرفه جویی در زمان

صرفه جویی در زمان با دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره
استفاده از سیستم حضور و غیاب تشخیص چهره عامل صرفه جویی در زمان

موثرترین و مهم ترین سود استفاده از دستگاه های حضور غیاب تشخیص چهره، صرفه جویی در زمان است. به نقل از انسان های موفق ” صرفه جویی در زمان = صرفه جویی در هزینه“، در واقع این درست است که صرفه جویی در زمان در محل کار، می تواند منجر به افزایش بهره وری شود. حال اگر بخواهیم چگونگی این امر را توضیح دهیم:

تصور کنید یکی از کارکنان شما صبح، به شرکت می رسد، اولین کاری که انجام می دهد چیست؟ حضورش را درست ثبت می کند؟ زمانی که می خواهد حضورش را ثبت کند، ممکن است با صف کارکنانی که منتظر نوبت خود هستند، مواجه شود.

به نظرتان این فرایند ممکن نیست چندین دقیقه از وقت او را بگیرد؟ دقایقی که می توانست صرف کار کردن شود! بنابراین، با استفاده از سیستم تشخیص چهره، می توان از تمام این مشکلات جلوگیری کرد و کارکنان شما می توانند بلافاصله کار خود را شروع کنند.

2- حضور و غیاب آسان

ورود دستی زمان ورود و خروج جهت محاسبه ساعت کاری و حضور و غیاب، همیشه دقیق نیست. مردم عموما لحظه ی ورود یا خروج را به خاطر نمی آورند، بنابراین داشتن زمان درست و دقیق یک چالش است. بنابراین اگر از دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره استفاده کنید، زمان و مکان دقیق ورود و خروج شما ثبت می شود. تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک بار چهره هر یک از کارکنان را در دستگاه حضور و غیاب تعریف کنید، پس از آن حضور هر فرد بدون هیچ زحمتی ثبت می شود.

3- افزایش امنیت

سیستم حضور و غیاب تشخیص چهره سبب ارتقای امنیت می شود.
افزایش امنیت با دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره

قابل ذکر است که این سیستم ها نه تنها سریع هستند، بلکه در زمینه ی امنیت نیز بسیار پیشرفته هستند. سیستم های حضور غیاب تشخیص چهره امکاناتی از قبیل شناسایی چهره تقلبی (عکس یا فیلم، ماسک سه بعدی چهره و …)، تشخیص مکان فرد و چهره مشکوک، را دارا می باشند.به زبان ساده تر، زمانی که این دستگاه های حضور و غیاب، چهره ای مشکوک و یا ناشناس را تشخیص دهند، برای تیم کنترل هشدار می فرستند. این امر خطر سرقت یا حادثه در محل کار را از بین می برد. جدا از آن، این سیستم ها حتی می توانند چندین چهره را با هم و به صورت همزمان، تشخیص دهند و این یکی از ویژگی های قابل توجه آن هاست.

 

4- افزایش بهره وری

اگر یک سیستم خودکار حضور و غیاب در محل کار خود تعبیه کرده اید، نیازی به اختصاص یک فرد، برای نظارت بر رفت و آمد نیروهای کار خود ندارید. همه چیز اتوماتیک و رایانه ای است و پس از نصب و راه اندازی سیستم، بدون وابستگی به هیچ نیروی انسانی، بدون زحمت کار می کند. به این ترتیب، نه تنها در وقت خود صرفه جویی می کنید، بلکه در منابع و نیروی انسانی شرکت خود نیز صرفه جویی می کنید و از این طریق بهره وری سازمان شما ارتقا می یابد. علاوه بر این، وظایف دپارتمانی که به مدیریت کارکنان اختصاص یافته است، یعنی منابع انسانی، کاهش می یابد و می تواند بر سایر وظایف تمرکز کند.

5- مدیریت آسان

مدیریت آسان با تشخیص چهره
مدیریت وقت و هزینه از دیگر مزایای حضورغیاب با تشخیص چهره

مدیریت فعالیت های روزانه ی یک فرد مثل ثبت زمان ورود و خروج سخت است. این امر با افزایش تعداد افراد به مراتب سخت تر خواهد شد. فرض کنید به اطلاعات حضور و غیاب ماه گذشته ی یک فرد نیاز پیدا کرده اید، در حالت عادی، برای دست یابی به این اطلاعات باید بخش زیادی از زمان شما را خواهد گرفت.  اما اگر از سیستم های حضور و غیاب خودکار استفاده کنید در این مواقع با چند کلیک ساده از داده های ذخیره شده در بانک اطلاعاتی، می توانید به جزئیات مربوط به حضور و غیاب هر یک از کارمندان را که می خواهید، دسترسی داشته باشید.

 

6- سایر مزایا

همچنین راهکارهایی برای تشخیص زنده و واقعی بودن تصویر و شناسایی درست چهره ارائه می دهد و از این طریق، خطر احراز هویت چهره از طریق عکس های ثابت یا فیلم های در حال اجرا جلوگیری می کند. همچنین به راحتی می توان به گردش کارها و تجزیه و تحلیل های مورد نیاز در مورد حضور و غیاب، دسترسی پیدا کرد و در هر لحظه گزارشی از ناهنجاری ها ارائه داد. واضح است که استفاده از سیستم های حضور و غیاب تشخیص چهره سبب تمایز و ارتقای کسب و کار شما خواهد شد.

دستگاه تشخیص چهره ubio-x pro2 با امکان شناسایی چهره از روی ماسک

سخن آخر

شرکت طلوع پردیس نماینده ی رسمی دستگاه های حضور و غیاب برند ویردی، ساخت کره جنوبی، در ایران است. شما با مراجعه به بخش محصولات سایت شرکت طلوع پردیس، می توانید از انواع مدل های دستگاه های حضور و غیاب تشخیص چهره دیدن فرمایید و نیز از مشخصات هر یک به طور جداگانه آگاه شوید و کالای مورد نظر خود را، با توجه به نیاز خود، انتخاب و خریداری فرمایید.

دستگاه های حضور و غیاب ما، مشمول خدمات پس از فروش می شوند، از طرفی کار کردن با آن ها بسیار ساده بوده و پیچیدگی چندانی ندارد. برای کسب اطلاعات بیشتر هم اکنون با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 

 

در حال ارسال
نظرات کاربر
5 (1 رای)
به بالا بروید