ویژگی بهترین گیت کنترل تردد بازار

در این مقاله خواهید آموخت

بهترین گیت کنترل تردد دستگاه هایی هستند که بدون دخالت نیروی انسانی، قادر به ثبت و نگهداری اطلاعات مربوط به ورود و خروج کاربران از یک سازمان می باشند. این گیت ها در انواع مختلفی تولید شده و رایج ترینِ آن ها شامل گیت کنترل تردد میله ای، گیت کنترل تردد تمام قد، گیت کنترل تردد شیشه ای و گیت کنترل تردد کاربری خاص می باشد.

هر مجموعه با توجه به نوع فعالیت خود و بودجه ای که در اختیار دارد می تواند از این دستگاه ها بهره مند شود. از آن جایی که در بازار این محصول، مدل های گوناگونی وجود دارد پیدا کردن بهترین گیت کنترل تردد بازار کار سختی است.

بهترین گیت کنترل تردد بازار
بهترین گیت ورود و خروج بازار

 

ویژگی های بهترین گیت کنترل تردد بازار کدام است؟

در قسمت زیر، نیم نگاهی به ویژگی های بهترین گیت کنترل تردد بازار انداخته ایم.

برخورداری از امنیت و سرعت بالا

اصلی ترین دلیل استفاده از گیت های کنترل تردد، امنیتی است که این سیستم ها برای سازمان و مجموعه ها به ارمغان می آورد. بکارگیری گیت کنترل تردد باعث می شود افرادی که در یک سازمان حضور دارند، جهت ورود و خروج از یک سد امنیتی عبور کرده و اطلاعات شان در این زمینه ثبت و نگهداری شود.

بدین ترتیب چنانچه نگهبان و مسئول امنیت یک سازمان به هر دلیلی نتواند عبور و مرور این افراد را بررسی نماید، این اتوماسیون با ساختار هوشمندی که دارد این مسئولیت را به نحو احسن انجام می شود. طبیعی است بهترین گیت کنترل تردد بازار دستگاهی است که این کار را با سرعت بیشتری انجام داده و امکانات بیشتری در اختیار مدیریت سازمان قرار دهد.

نظارت کامل و جامع بر تردد کاربران

امروزه به دلیل گستردگی وظایف و تعداد پرسنل در بسیاری از سازمان ها، نظارت بر تمام عملکردهای اعضای سازمان امری مهم قلمداد می شود. چرا که اگر نظارت کامل و جامعی بر رفتار پرسنل سازمان وجود نداشته باشد، شکل کلی کار در مجموعه بر هم خورده و بدون شک سازمان نمی تواند به اهدافی که مشخص کرده دست پیدا کند.

بهترین گیت کنترل تردد بازار دستگاهی است که عبور و مرور کارکنان مجموعه را به خوبی و بدون خطا ثبت کرده و تمام وظایفی که مدیریت برای آن تعیین می کند را به نحو احسن اجرا نماید. بدیهی است بهترین گیت کنترل تردد بازار بایستی عملکرد بهتر و بیشتری نسبت به نیروهای انسانی ارائه نموده و در امر نظارت بر کارکنان، برای مدیریت مجموعه کارگشا و مثمر ثمر واقع شود.

عملکرد بدون اشتباه در ثبت ترددها

بهترین گیت کنترل تردد بازار دستگاهی است که کاربران را بدون کوچک ترین خطا و اشتباه احراز هویت نماید. در واقع عامل برتری دستگاه های کنترل تردد نسبت به مجرب ترین نیروهای انسانی، همین ویژگی نداشتن خطا و اشتباه است.

به طوری که در گذشته در بسیاری از سازمان ها شاهد این موضوع بوده ایم که حتی بهترین و مجرب ترین نیروهای انسانی نیز، گاهی اوقات خطاهایی را در عبور و مرور کارکنان مرتکب می شدند و همین اشتباهات کوچک در محاسبات نهایی مشکلات زیادی را برای مدیریت مجموعه به وجود می آورد.

سیستم های کنترل تردد به دلیل ساختار کاملاً اتوماتیک و بهره مندی از نرم افزارهای هوشمند کامپیوتری قادرند تمام اطلاعات مربوط به عبور و مرور کاربران از گیت را بدون کوچک ترین خطا و اشتباهی ثبت نموده و در این زمینه خیال مدیریت را راحت نمایند

همان طور که می دانید در طول این سال ها روش های مختلفی برای دور زدن این اتوماسیون اداری توسط برخی افراد ایجاد شده است. بهترین گیت کنترل تردد بازار سیستم هوشمندی است که در برابر این ترفندها و راهکارها دچار خطا نشده و قادر به شناسایی افرادی که سعی در تقلب کرده اند باشد.

شایان ذکر است تمام سیستم های کنترل تردد طلوع پردیس از این قابلیت برخوردار بوده و با نرم افزار پیشرفته ای که دارند، هرگونه تقلب و خرابکاری را تشخیص می دهند. به همین خاطر با خرید این دستگاه ها از شرکت طلوع پردیس، خیال خود را از بابت صحت اطلاعات بدست آمده راحت کنید.

ارائه گزارشات دوره ای و شمارش دقیق افراد

شمارش افراد با دقت بالا و ارائه گزارشات دوره ای به مدیریت از دیگر ویژگی های بهترین گیت کنترل تردد بازار می باشد. در بسیاری از مواقع، مدیریت مجموعه به دلایل خاصی قصد شمارش افرادی که در سازمان عبور و مرور می کنند را پیدا می کند.

برای مثال، مدیر یک شهربازی را تصور کنید که برای اطلاع از تعداد دقیق افرادی که به صورت ماهانه از امکانات شهربازی استفاده می کنند، به دستگاه کنترل تردد احتیاج پیدا می کند. در این مواقع اگر دستگاه کنترل ترددی که در ورودی شهربازی نصب می شود از کیفیت لازم برخوردار نباشد، ممکن است ورود بسیاری از کاربران را ثبت نکرده و یا ورود برخی ها را چند بار ثبت کند.

این وضعیت باعث می شود در آمارهای نهایی که به دست مدیریت می رسد، اشتباهات زیادی وجود داشته باشد و این اشتباهات در تصمیم گیری های وی برای فعالیت مجموعه اختلال ایجاد کند. به همین خاطر بهترین گیت کنترل تردد بازار دستگاهی است که در شمارش افراد دقت بالایی را بکار بگیرد و هیچگونه خطایی در این زمینه از خود بروز ندهد.

بهترین گیت کنترل تردد در ایران
بهترین گیت کنترل تردد در ایران

 

بهترین گیت ورود و خروج از نظر عملکرد چگونه است؟

در حال حاضر گیت های کنترل ترددی که در اماکن مختلف مورد استفاده قرار می گیرند، از نظر نوع عملکرد شامل سه دسته می شوند. گیت های چرخشی، گیت های الکترونیکی و گیت های بازرسی و امنیتی. در ادامه هر یک از این گیت های کنترل تردد را با یکدیگر بررسی کرده ایم.

گیت های چرخشی

از این گیت ها برای سازمان های خصوصی و مجموعه های کوچک که پرسنل زیادی در آن ها فعالیت نمی کنند مناسب می باشد. عملکرد گیت های چرخشی به این شکل است که کاربران با ارائه عامل شناسایی خود (که می تواند اثر انگشت، چهره، کارت یا کد باشد) از گیت عبور می کنند. در بسیاری از گیت های چرخشی، عبور و مرور کاربران با استفاده از دوربین نیز کنترل می شود.

گیت های الکترونیکی

این گیت ها بهترین گیت کنترل تردد بازار برای مکان های عمومی مثل مترو می باشد. همچنین اماکنی که برای عبور و مرور کاربران از محاسبات مالی استفاده می کنند هم گیت های کنترل تردد الکترونیکی را در مجموعه خود بکار می گیرند. نمونه این گیت ها را در مترو یا برخی استادیوم ها می توانید مشاهده کنید.

به طوری که کاربر با خرید بلیط الکترونیکی و ارائه آن به گیت کنترل تردد، امکان عبور پیدا کرده و برای خروج نیازی به ثبت بلیط یا کد کاربری ندارد. گیت های میله ای و شیشه ای رایج ترین گیت های الکترونیکی هستند که هم از قیمت خوبی برخوردار بوده و هم عملکرد سریع تر و بهینه تری برای استفاده در اماکن شلوغ دارند.

گیت های بازرسی

گیت های بازرسی بهترین گیت کنترل تردد بازار برای فضاهای امنیتی و اماکنی هستند که ورود و خروج افراد به آن ها از حساسیت بالایی برخوردار است. مجموعه هایی مثل ادارات پلیس، فرودگاه ها، اداره گمرک، سازمان های امنیتی و انتظامی و … جزو مواردی هستند که در آن ها از گیت های بازرسی استفاده می شود. این نوع گیت ها از سنسورهای ویژه ای برخوردارند که قابلیت شناسایی اشیاء تیز، فلزی یا هر متریال دیگری که توسط دستگاه مشخص شود را به ناظران مربوطه می دهند. بدیهی است پروسه عبور کاربران از گیت های بازرسی کمی زمان بر بوده و به دلیل بهره مندی از قابلیت های ویژه، قیمت بیشتری نسبت به سایر دستگاه ها دارند.

بهترین گیت تردد برای فضاهای مختلف چیست؟

وقتی صحبت از بهترین گیت کنترل تردد بازار می شود، در ابتدا باید در نظر داشت که این گیت کنترل تردد برای چه مکانی استفاده می شود. طبیعتاً گیت کنترل ترددی که در یک ورزشگاه فوتبال نصب می شود با گیتی که در یک فروشگاه استفاده می شود تفاوت های چشمگیری دارد. به همین خاطر در نظر گرفتن محل استفاده برای تعیین بهترین گیت کنترل تردد بازار اصلی ترین اولویت می باشد.

گیت کنترل تردد تمام قد
گیت کنترل تردد تمام قد

 

گیت کنترل تردد تمام قد

همان طور که می دانید، گیت های کنترل تردد انواع مختلفی دارند که هر یک از آن ها ویژگی های منحصر به فردی را در خود جای داده اند. یکی از پرکاربردترین گیت های کنترل تردد که از امنیت فوق العاده بالایی برخوردار هستند، گیت کنترل تردد تمام قد می باشد.

این گیت ها با ساختار فلزی و مستحکم خود، اجازه ورود و خروج به افرادی که اطلاعات آن ها در سیستم ثبت نشده است را نداده و یک سد امنیتی بسیار کارآمد محسوب می شود. فضاهای عمومی و غیرعمومی که حساسیت بالایی داشته و عبور و مرور کاربران در آن ها با ظرافت خاصی رصد می شود از این نوع گیت استفاده می کنند.

گیت کنترل تردد تمام قد همانند یک نگهبان و نیروی امنیتی در اماکن موردنیاز نصب شده و قابلیت اتصال به سیستم های نرم افزاری را دارا می باشد. به همین خاطر شما می توانید برای مجموعه خود از این گیت استفاده کرده و با کمک نرم افزار آن، شرایط خاصی را برای عبور و مرور کاربران در نظر بگیرید.

براش مشاهده گیت های کنترل تردد در سایت طلوع پردیس از صفحه مخصوص «گیت کنترل تردد» بازدید کرده و جهت اطلاع از قیمت و سایر موارد موردنیازتان، با شماره تلفن 02188312010 در تماس باشید.

جمع بندی نهایی

ما در این مقاله از مجله طلوع پردیس سعی کردیم به ویژگی های شاخصی که تمایز بین یک دستگاه کنترل تردد عادی با بهترین گیت کنترل تردد بازار را رقم می زند اشاره نماییم. شما عزیزان می توانید برای مشاهده بهترین گیت کنترل تردد بازار در سایت طلوع پردیس، از لینک های موجود در سایت استفاده نموده و جهت آشنایی با ویژگی ها و مزایای این سیستم ها، دیگر مقالات طلوع پردیس را دنبال کنید.

در حال ارسال
نظرات کاربر
5 (1 رای)
به بالا بروید