سیستم حضور و غیاب بدون تماس در دوران COVID-19

در این مقاله خواهید آموخت

هیچ اتفاقی زندگی انسان های روی زمین را به اندازه ی کرونا، مختل نکرده است. هم برای مشاغلی که در طول همه گیری کرونا بسته شده اند یا دور کار شده اند، و هم برای مشاغلی که در کل باز بوده اند، کارکنان در حال تغییر اولویت های خود، برای حفظ سلامت در بین جمعیت شان هستند. یکی از این تغییرات استفاده از سیستم حضور و غیاب بدون تماس است. با آماده شدن اقتصاد برای دوران پس از کروناویروس ، زمانی که مشاغل، مدارس و دفاتر باز خواهند شد، متخصصان امنیتی (حراست)، مدیریت و منابع انسانی قوانین و فرایندهای جدید سختگیرانه بهداشت شخصی و محل کار را، برای سازمان های خود اتخاذ می کنند.

سیستم حضور و غیاب بدون تماس

بدون شک در کشور ما کرونا تاثیر بسیار زیادی بر روی انواع مشاغل گذاشته است. بیش از صد هزار شغل کوچک و متوسط به طور دائم، به دلیل محدودیت های اقتصادی، تعطیل شده اند. ده ها هزار مشاغل دیگر به دلیل کاهش شدید فروش و درآمد، موقتاً تعطیل شده یا مجبور به اخراج کارکنان خود شده اند.

با این حال، کشور در حال کاهش محدودیت های مشاغل است. اگرچه این بدیهی است که به کسب و کارهایی که از بحران اقتصادی کنونی رنج می برند، جان تازه ای می بخشد، اما جامعه را با چالش های بهداشت عمومی نیز رو به رو می کند.

برای مشاغلی که کارمند دارند، ثبت و دنبال کردن حضور و غیاب کارکنان در طول دوران کرونا ضروری است.  چه مشاغل همچنان به نیروهای دور کار  تکیه کنند و یا کارکنان خود را به تدریج به ادارات و محل کار بازگردانند، سیستم حضور و غیاب بدون تماس و امن می تواند مدیریت قوی نیروی کار را، در عین جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا تضمین کند.

مشکلات ساعت زنی های سنتی

تصور کنید که صدها کارمند به محیط اداری بازگردند، در حالی که کرونا و پروتکل های فاصله اجتماعی ممکن است مدیران را به چیدمان مجدد میزها، اتاق ها و مکان هایی از محل کار که نزدیک به هم هستند، مجبور کند. سیستم حضور و غیاب سنتی در این وضعیت ممکن است مشکل ساز شود. به طوریکه منبع بالقوه انتقال و انتشار آلودگی است، به این صورت که اگر یک کارمند بدون علامت COVID-19 وجود داشته باشد، سیستم حضور غیابی که هر کارمند در طول روز چندین بار آن را لمس می کند، به راحتی منبعی برای انتشار ویروس خواهد بود. بنابر این استفاده از انواع سیستم های حضور و غیاب ایمن و بدون تماس بهترین انتخاب خواهد بود.

 

انواع سیستم های حضور و غیاب ایمن و بدون تماس

خوشبختانه امروزه مشاغل سراسر کشور برای انتخاب سیستم های هوشمند حضور و غیاب گزینه های بیشتری دارند. اگر کسب و کار شما متکی به سیستم های اندازه گیری بیومتریک است که نیاز به کف دست یا اثر انگشت دارد ، تغییرات ساده در سیستم و نرم افزار می تواند مدیریت و ردیابی نیروی کار مجموعه را، بدون دخالت دست و بدون تماس ممکن سازد. برخی از بهترین انواع سیستم حضور و غیاب بدون تماس عبارتند از:

دستگاه تشخیص چهره و عنبیه:

در این مدل از سیستم های حضور و غیاب هوشمند کارکنان به سادگی از نیروها می خواهند که جلوی یک دستگاه دیجیتالی کوچک شبیه به تلفن هوشمند بایستند. نرم افزاری که سیستم استفاده می کند ویژگی های صورت آنها را تشخیص داده و از این طریق شناسایی آن ها انجام شده و اجازه ورود و خروج آن ها صادر خواهد شد. این سیستم ها سریع و قابل اعتماد بوده و سریع راه اندازی می شوند.

دستگاه حضور و غیاب بدون تماس

دستگاه تشخیص چهره UBio-X Pro2 برند ویردی، ساخت کره ی جنوبی قابلیت تشخیص چهره حتی با ماسک را در زمان زیر یک ثانیه دارا می باشد. این دستگاه با داشتن دو دوربین داخلی، قابلیت شناسایی افراد حین راه رفتن را دارد. مجهز بودن آن به سنسور مادون قرمز جهت شناسایی چهره در محیط های تاریک از خصوصیات منحصر به فرد این سیستم حضور و غیاب بدون تماس است.

یکی دیگر از دستگاه های حضور و غیاب با قابلیت شناسایی چهره، مدل UBio-X Face برند ویردی، می باشد. این سیستم نیز توانایی تشخیص چهره از پشت ماسک را دارد. یکی از ویژگی های مثبت آن مقرون به صرفه و اقتصادی بودن آن است که سبب برتری این سیستم بر رقیبان خود شده است. این دستگاه می تواند به طور همزمان تا چهار چهره را در هنگام تردد شناسایی کند، همچنین، علاوه بر تشخیص چهره با ماسک، به سیستم اعلام هشدار، نسبت به عدم استفاده از ماسک نیز مجهز است.

برای دریافت اطلاعات بیشتر از این دستگاه های تشخیص چهره به قسمت محصولات سایت شرکت طلوع پردیس مراجعه فرمایید. در لیست محصولات شما میتوانید دستگاه مورد نظر خود را انتخاب کرده و با کلیک بر روی آن از تمام ویژگی های آن از جمله جزئیات فنی و کاتالوگ و سایر موارد مطلع شوید و با آگاهی کامل کالای مورد نیاز خود را خریداری کنید.

 

دستگاه شناسایی کارت های هوشمند:

کارت های هوشمند برای ردیابی کارکنان از RFID استفاده می کنند. هر کارت به صورت جداگانه به یک فرد اختصاص داده می شود که از میدان های الکترومغناطیسی برای شناسایی و ردیابی خودکار برچسب های متصل به کارت استفاده می کنند. این کارت های قابل چاپ، اغلب می توانند با سیستم های حضور و غیاب اثر انگشتی یا چهره که مجهز به کارتخوان هستند، نیز به صورت ترکیبی کار کنند. در نتیجه دیگر نیازی به لمس فیزیکی سیستم توسط کارکنان نیست.

دستگاه های تلفن همراه:

سیستم های حضور و غیاب مبتنی بر ابر (cloud)، به کارکنان اجازه می دهند تا از طریق مرورگرهای وب و تلفن همراه،  ورود و خروج خود از شرکت را ثبت کنند. این نوع سیستم حضور و غیاب یک گزینه عالی برای شرکت هایی است که همچنان به کارکنان دورکار خود تکیه می کنند، زیرا جامعه ما همچنان با همه گیری فعلی مقابله می کند. بهترین سیستم های مبتنی بر ابر، دارای ابزارهای برنامه ریزی حضور و غیاب کارکنان و تعداد زیادی گزارش ارزشمند برای مدیریت نیروهای دورکار است.

 

شرکت طلوع پردیس نماینده رسمی دستگاه های حضور و غیاب برند virdi و ارائه دهنده ی خدمات پس از فروش می باشد، شما میتوانید انواع دستگاه های حضور و غیاب بدون تماس را در لیست محصولات ما مشاهده و محصول مورد نظر خود را انتخاب و خریداری نمایید. همچنین کارشناسان متخصص ما آماده ی ارائه ی مشاوره جهت خرید بهترین دستگاه مطابق نیاز شما هستند.

منبع: risnews

 

 

در حال ارسال
نظرات کاربر
5 (2 رای)
به بالا بروید