7 تا از پردرآمدترین مشاغل ایران و جهان

در این مقاله خواهید آموخت

انتخاب مسیر شغلی برای هر جوان و یا نوجوان که به تازگی وارد جامعه شده، می تواند بسیار دلهره آور باشد. این روزها گزینه های زیادی برای انتخاب شغل وجود دارد، برخی از آن ها جزو دسته ی پردرآمدترین مشاغل در جهان قرار می گیرند و برخی مسیرهای پیشرفت سریع را فراهم می کنند. به این ترتیب انتخاب مسیر شغلی یکی از چالش های مهم زندگی هر فرد بوده که باید در آن همه ی جنبه ها و ابعاد را بررسی کند.

پول سازترین مشاغل دنیا

حال در ادامه به بیان و توضیح مختصر چند تا از پردرآمدترین ها می پردازیم:

1. مدیر اجرایی(CEO)

مدیر اجرایی صاحب بالاترین مقام اجرایی و همچنین بیشترین دستمزد در یک شرکت است. مدیران عامل مسئول تعیین و رسیدگی به امور شرکت، اتخاذ تصمیمات حیاتی شرکت، مدیریت منابع و نظارت بر کلیه عملیات مدیریتی مانند هماهنگی، برنامه ریزی و هدایت فعالیت ها در بالاترین سطح هستند. مدیر عامل نیز نماینده ی شرکت بوده و توسط هیئت مدیره و سهامداران شرکت انتخاب می شود. درآمد یک مدیر اجرایی می تواند سالانه تا سقف 310 هزار دلار برسد.

درآمد متخصص بیهوشی
متوسط درآمد یک متخصص بیهوشی چقدر است؟

2. جراح

جراحان، متخصصان پزشکی بسیار معتبری هستند که اقدامات خاص و پیشرفته ای روی بیماران انجام می دهند. جراحان باید سال ها آموزش و تعلیم در حین کار را بگذرانند تا بتوانند بیماران را به طور مستقل عمل کنند.

جراحان می توانند کار خود را به دو قسمت تقسیم کنند، ساعات اداری و ساعات کاری(که ممکن است خارج از ساعات اداری باشد). آن ها با بیماران ملاقات می کنند، بهترین درمان برای بیمار را پیدا می کنند و در مورد روش بحث می کنند. یک جراح سالانه می تواند 217 هزار دلار درآمد داشته باشد.

3. متخصص بیهوشی

متخصصان بیهوشی پزشکانی آموزش دیده هستند که دوره های آموزشی ویژه ای در زمینه مراقبت های قبل از عمل طی کرده اند. آن ها نقش بسیار مهمی را در یک عمل جراحی ایفا می کنند، زیرا باید اطمینان حاصل کنند که بیمار در حین جراحی، نوع و دوز صحیح بیهوشی را دریافت می کند.

علاوه بر این، آن ها باید در طول عمل بر وضعیت حیاتی بیمار نظارت داشته باشند و اطمینان حاصل کنند که در حین جراحی بیهوش می ماند. آن ها همچنین مسئولیت کمک به بهبودی بیمار را با نظارت بر داروهای مسکن دارند. درآمد سالانه یک متخصص بیهوشی تا 327 هزار دلار ممکن است برسد.

4. پزشک

پزشکان بیماری های مختلفی را که به اندام های داخلی بدن انسان آسیب می زنند، تشخیص و درمان می کنند. پزشکان را می توان به دو دسته تقسیم کرد: پزشکان عمومی و پزشکان متخصص. پزشکان عمومی بیشتر با بیماران عادی در ارتباط هستند. آن ها دانش گسترده ای در مورد موضوعات مختلف پزشکی دارند و یک روند درمانی برای شما تعیین می کنند.

در صورت وجود بیماری هایی که آن ها را نمی شناسند یا نیاز به بررسی و درمان خاص دارند، ممکن است شما را به پزشک متخصص ارجاع دهند. این پزشکان می توانند در زمینه های مختلفی مانند قلب و عروق، پزشکی ورزشی، بیماری های عفونی، سالمندان و بسیاری موارد دیگر تخصص داشته باشند. پزشکان متخصص در زمینه ای که در آن تخصص دارند دانش گسترده ای دارند. بیشترین درآمد یک پزشک در سال 227 هزار دلار تخمین زده شده است.

5. بانکداری سرمایه گذاری

بانکهای سرمایه گذاری، مشاوران مالی شرکت ها یا حتی دولت ها هستند. آن ها مسئولیت کمک به شرکت ها و دیگر نهادها، جهت ذخیره ی پول برای توسعه و بهبود را دارند.

علاوه بر این، ممکن است از آن ها خواسته شود که یک پیشنهاد اوراق قرضه آماده کنند، در مورد ادغام یا خرید یک شرکت رقیب مذاکره کنند، در مبادلات مالی پیچیده آنها را یاری کنند از جمله پذیره‌نویسی اوراق بهادار و صدور بدهی و نیز تضمین اینکه تمام الزامات قانون‌گذاری رعایت شده‌اند. از طرفی بیشترین درآمد این افراد سالانه 116 هزار دلار است.

شغل پردرآمد برنامه نویسی
تست و مستندسازی نرم افزارها توسط مهندسین ارشد انجام می شود.

6. مهندس ارشد نرم افزار

یک مهندس ارشد نرم افزار مسئولیت های مختلفی در یک شرکت دارد. این وظایف شامل تست و مستندسازی نرم افزار برای برنامه های سفارشی مشتری، راهنمایی مهندسان جوان، و تبدیل الزامات تجاری به مشخصات فنی را شامل می شود. آن ها همچنین باید اولویت ها و جدول زمانی پروژه را مدیریت کنند.

امروزه به دلیل پیشرفت سریع و ورود فناوری در تمام زمینه های صنعت مدرن، مهندسان نرم افزار تقریباً در همه بخش ها کار می کنند. خرده فروشی، مراقبت های بهداشتی، تحقیق و توسعه، تجارت، سازمان های دولتی، دفاع (ارتش، نیروی دریایی، نیروی هوایی)، بیمه، بانک، یا امور مالی از جمله زمینه های فعالیت یک مهندس ارشد نرم افزار است. درآمد این شغل می تواند به 120 هزار دلار در سال نیز برسد.

7. متخصص علم داده

شرکت‌ها داده‌های متفاوت زیادی دارند که نمی‌توانند آن‌ها را معنا و استفاده کنند. از تحلیل این داده ها می توان به بینش های ارزشمندی دست یافت و دانشمندان داده دقیقاً چنین وظیفه ای را بر عهده دارند. دانشمندان داده تمام داده های ساختاریافته و بدون ساختار را جمع آوری می کنند و آن ها را تجزیه و تحلیل می کنند تا بینش ها و الگوهای ارزشمندی را ایجاد کنند.

دانشمندان داده با به اشتراک گذاری این بینش ها، به شرکت ها کمک می کنند تا مشکلات دشوار را حل کنند. آن ها علوم کامپیوتر، مدل‌سازی، آمار، تجزیه و تحلیل و مهارت‌های ریاضی را ترکیب می‌کنند تا پاسخ برخی از سؤالات اصلی را که در تصمیمات مهم شرکت موثر است، کشف کنند. متخصص علم داده نیز تا 120 هزار دلار در سال می تواند درآمد داشته باشد.

همان طور که گفته شد امروزه یکی از پر درآمدترین مشاغل دنیا، مدیریت اجرایی است. این سمت در هر زمینه ی شغلی، نیاز به نظارت بر پرسنل و حضور و غیاب آن ها دارد، زیرا این امر به بهبود عملکرد هر یک از اعضا و در نهایت سازمان کمک خواهد کرد. برای آگاهی از نحوه ی تاثیر این پارامتر و سود و مزایای حضور و غیاب به قسمت وبلاگ سایت طلوع پردیس مراجعه فرمایید.

در حال ارسال
نظرات کاربر
5 (1 رای)
به بالا بروید